abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 26
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Debian 4.0 Etch v prosinci 2006

    Na debian.org byla uvedena zpráva, která oznamuje, že v prosinci roku 2006 bude vydán Debian 4.0 Etch. Bude první oficiálním vydáním, které bude obsahovat podporu pro architekturu AMD64. Celkem bude podporováno 11 architektur. Dále by mělo být zahrnuto např. jádro 2.6.17 a dosavadní XFree86 bude nahrazeno X.Org

    31.7.2006 20:42 | Jack Hokus | Nová verze


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    David Watzke avatar 31.7.2006 22:34 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    dosavadní XFree86 bude nahrazeno X.Org
    Brzo :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Heron avatar 31.7.2006 22:38 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    Ale předpokládám, že gcc 4 se stále nedočkáme :-D
    31.7.2006 22:49 Lynn | skóre: 16 | blog: hell | Němčice
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    v testingu by čtyřka být momentálně měla, tak snad nám ji nechají ;-)
    To je síla televize...
    31.7.2006 23:38 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    v unstablu je defaultni 4.1, 4.2 tam taky je
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    31.7.2006 23:27 Milan Jurik | skóre: 21 | blog: Komentare | Ova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    Eh? Defaultnim je v Etchi jiz nejaky cas GCC 4.0, soucasti repositare je 4.1. Prinos X.Orgu oproti XFree86 se zacina realne projevovat az toto leto s poslednimi verzemi. No jo no, to jen zavistivi zastanci experimentalnich systemu se snazi byt radobyvtipni, ze? ;-)
    David Watzke avatar 1.8.2006 00:46 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    No jo no, to jen zavistivi zastanci experimentalnich systemu se snazi byt radobyvtipni, ze? ;-)
    Obávám se, že není co závidět. Btw, proti Debianu nic nemám. Spolu s Gentoo je uznávám.
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    1.8.2006 12:01 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    Ty buď taky zticha, ty experimentální systéme ;) Jestli jsem se u něčeho málem uexperimentoval k smrti, tak to byl právě debian na desktopu.
    1.8.2006 12:56 Martin Povolný | blog: Krev na widlich | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    To vypada na problem mezi klavesnici a zidli.
    1.8.2006 13:00 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    Samozřejmě. Takový specielní druh, co se projevuje jenom u určitých distribucí ;)
    1.8.2006 18:10 Martin Povolný | blog: Krev na widlich | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    Nekomu vadi, kdyz mu seberou widle, jinej se vymlouva na distribuci.

    Je to jen lehci forma, ale stejna nemoc ;-)
    1.8.2006 19:20 Milan Jurik | skóre: 21 | blog: Komentare | Ova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    Ctirad strasne zvlcel, po opusteni domovske platformy prestal byt skromny ;-)
    1.8.2006 16:45 Milan Jurik | skóre: 21 | blog: Komentare | Ova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    Phanaticu, Phanaticu, stale nejsi schopen prekousnout ten chybejici balicek toho cehosi audio, co zacina na A? ;-)
    1.8.2006 02:42 D-Evil | skóre: 25 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    Jestli se nepletu, tak má bejt přítomná verze 4.1. Tušim, že už se tu tomu jedna zprávička věnovala.
    1.8.2006 02:43 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    v odkazu pisou

    "New features of this release include the GNU Compiler Collection 4.1 as default compiler."

    takze by to mel stihnout z unstablu, kde je ted jako vychozi
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    31.7.2006 23:25 jm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    :-) :-D
    31.7.2006 23:38 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    asi mi nebudes verit, ale cekal jsem, ze zrovna ty se ozves ;)
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.
    David Watzke avatar 1.8.2006 00:46 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    No... budu :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    1.8.2006 11:57 Ctirad Feřtr | skóre: 43 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    Nezlob a buď rád, že se neopakuje ten šílený skluz jako v případě sarge, kde už bylo provozování stable neudržitelné i na serverech.
    1.8.2006 12:29 tomas84 | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    Mno hlavně, aby se neopakoval... Jinak by to byla paráda. Zrovna by se mi to hodilo do krámu na můj nový Fujitsu-Siemens RX200 S2...
    1.8.2006 16:46 Milan Jurik | skóre: 21 | blog: Komentare | Ova
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    Ohledne serveru to opravdu ani v pripade Woodyho nebylo tak kriticke mimo HW a tam existovala pekna reseni. Osobne se vubec netesim, ze me na nekterych strojich ceka upgrade behem zimy.

    Ja vim, ono je pro Linuxovy svet nepredstavitelne, ze existuji plne funkcni instalace operacniho systemu na kritickem serveru s pres deset let starym (a stale supportenym) systemem. Tohle proste experimentatori nepochopi :-) Jeste, ze je v Linuxu aspon ten Debian ;-)
    9.11.2006 16:26 Fidel
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Debian 4.0 Etch v prosinci 2006
    Pridam trosku do mlyna, musim se zastat Debianu Stable, Gnu Linux systemy pouzivam priblizne 2 roky a pul, po celou tu dobu jsem expermentoval a vyhledaval distribuce ktere me nabidnou ty nejaktualnejsi balicky, ale stejne pozdeji clovek zjisti ze mu je prednejsi stabilni distribuce, a to v pripade Debianu sedi. Dlouho jsem pouzival testing vetev Debianu, ktera co se tyce aktualnosti softwaru me plne vyhovovala, hlavne kvuli nekterym stezejnim vecem, Xorg, alsa, a tak dal. Ale nemohu se dockat na Debian 4.0 ( stable, ktere je nyni testing ) ktery bude pro me idealni a nejlepsi volba pro desktop v mem pripade.

    Predem se omlouvam ze nepouzivam ceskou diakritiku, kterou nam tak krasne obohatil Jan Hus, a dekuji mu za to. Duvod je jednoduchy Deb mam na PC asi hodku a jeste musim nainstalovat lepsi font.

    S pranim pekneho vikendu, Filip

    P.S. graficky instalator me nic nerika, verim ze i do budoucnosti zustane take textovy,nechci nikoho nastvat ale asi nejkrasnejsi textovy instalator melo Gentoo, ale bohuzel ztratilo pro me punc vyjimecnosti ( posunuli hranici moc k newbie ) a to nee. Na to jsou tady jini experti : Madnriva, OpenSuse, Ubuntu (Kubuntu, Xubuntu, Nubuntu, Edubuntu, ChristianUbuntu, FluxUbuntu a dalsi tisice derivatu Ubuntu vlastne DEbu)

    Nevim k cemu poslouzi tato rostipenost sil na tisice novych dister. Kde jsou ty casy kdy tu byl Redhat, Debian, Slackware.

    :)

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.