abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1997 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty

    Desktop Cube je rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty inspirované Compizem. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    8.12.2021 13:00 | Ladislav Hagara | Zajímavý software


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    8.12.2021 13:26 wtf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    You should also start your commit message with one applicable emoji
    8.12.2021 13:28 wtf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    8.12.2021 13:45 nadtržítko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Vrat se do hrobu. Emoji v commitech pouzivame snad uz tretim rokem a zpatky ani nahdou. Na prvni pohled vidis o cem commit je. A kdyz si linej si do linuxika emoji support nahodit treba i do terminalu tak si kup Mac :-P
    8.12.2021 14:02 wtf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Už jsem zažil spoustu dementních trendů a rozhodnutí, ale tohle fakt zatím vede. Jestli čte někdo jeden znak půl minuty, tak mu třeba pomůže mít jako první nějaký obrázek, já ale tedy celou commit message vnímám rychle jako celek.
    8.12.2021 14:05 wtf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Resp. na obrázku je spíš problém v tom, že ty uvedené commit messages stojí za vyližprdel, ale hodit před to smajlíka nic nevyřeší.
    8.12.2021 17:50 nadtržítko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Jde o to jak se v teamu dohodnete. Nam staci tak nejak 6-7 emoji pro bezne situace jako: fix, nova ficura, merge/rebase, revert, udrzba atd. Fantazii se meze nekladou a linuxaci bez fantazie se muzou inspirovat treba tady, tady nebo pouzit rovnou plugin do VS Code.
    8.12.2021 18:41 sid
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Coraz viac ma pocit, ze programovanie zdementieva asi podobne ako web stranky.
    8.12.2021 19:25 e
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    ja bych lidem jako nadtrzitko `programatori` nerikal, tohle jsou takovi ti wanabee javascript koderi, proste lopaty
    8.12.2021 20:17 nadtržítko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Programovani je remeslo jako jine, neni to zadna veda. Programovaci jazyk je jen kladivo, neni valny rozdil ve velikosti, vsechno zabiji hrebiky. Kdo si tady potrebuje honit triko a vyvysovoat jednu technologii a ponizovat jinou je mentalne nevyzraly, diverzitou nepolibeny a zrejme i emocni kripl. Emoji je realitou a jeho vhodne pouzivani je prinosem. Vizualni vnem predstavovany obrazkem je zpracovan mozkem mnohem rychleji nez desifrovani pisma. Kdo tohle nevi nebo nechape nema co delat v tomhle threadu a doporucuji mu se dovzdelat.
    8.12.2021 20:31 e
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    mohl jsi napsat rovnou ze jsem se trefil.
    8.12.2021 20:49 nadtržítko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Ja taky. Dej si alespon telenovelu, i to pozvedne tvoje bidne (ne)byti.
    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 9.12.2021 12:28 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Kodér zcela určitě není programátorem a ani jeden z nich není řemeslníkem.
    9.12.2021 23:22 Kantor
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Tahle kyberia uz neni pro stare paprdy. Je nacase zavesit disketu na hrebik a vnimat realitu Tigre. Ucim v korporatni akademii a z nymanda vycvicim lopatu za 3-4 mesice, tak mi nerikej ze to neni remeslo :-)
    Pavel 'TIGER' Růžička avatar 10.12.2021 00:55 Pavel 'TIGER' Růžička | skóre: 54
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Ucim
    Tak to je diagnóza sama o sobě.
    10.12.2021 07:50 ----------------- | skóre: 1
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Když aplikujeme myšlenku programovací jazyk jako kladivo, tak JavaScript by byl šroubovák.
    10.12.2021 10:44 ~
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Naletel jsi propagande. JS je computional complete jazyk takze v nem lze udelat uplne vse.
    10.12.2021 11:25 kek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    A JSME DOMA u emoji dementů :-D
    xkucf03 avatar 10.12.2021 20:39 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše emoji ve verzovacím systému, forma vs. obsah, úpadek

    Ach jo, takhle to dopadá, když zvítězí forma nad obsahem. Povrchní, hloupé.

    Psát do zpráv ve verzovacím systému nějak strukturovaná a strojově čitelná data může být fajn, ale toto není ten případ. Stačí se podívat, jaké „krásy“ se tam např. objevují:

    • :tada:
    • :white_check_mark:
    • :green_heart:
    • :construction_worker:
    • :heavy_plus_sign:
    • :heavy_minus_sign:
    • :globe_with_meridians:

    Když už, tak by to klíčové slovo uvnitř zprávy mělo vystihovat obsah – kterému se teprve potom může přiřadit nějaká forma (což může být někdy i to emoji).

    Je to asi jako inline ad-hoc styly v HTML nebo textových dokumentech či jejich formátování tím, že stisknu desetkrát enter nebo mezerník. Někteří lidé jsou bohužel nepoučitelní. A jak se taky říká: ten kdo nezná historii, je nucen ji opakovat.

    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    11.12.2021 11:23 jiwopene | skóre: 31 | blog: Od každého trochu…
    Rozbalit Rozbalit vše Re: emoji ve verzovacím systému, forma vs. obsah, úpadek
    +1 (A k nim nedošlo ještě Unicode?)

    Nebylo by na škodu přidat „sekci pro metadata“ (à la Sign-Off apod.) na konec commit message a v UI by se to vykreslovalo dejme tomu jako ikona, příp. s odkazem na issue apod. Něco jako:
    Add close button to windows
    
    Loem ipsum
    dolor sit amet.
    
    Kind: Bugfix
    Severity: High
    Related: #42 e34858ad
    Z commit message by potom bylo hned jasné o co jde a když se to vykreslí třeba jako [!] #42 • Add close button to windows, tak to je přehledné a navíc strojově zpracovatelné.

    Jinak věci jako tohle mi nepřijdou moc vhodné. Proč mít formu zobrazení napevno určenou v datech/dokumentu?
    .sig virus 3.2_cz: Prosím, okopírujte tento text do vaší patičky.
    9.12.2021 04:43 ne ne
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    9.12.2021 11:58 t@fu
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Desktop Cube, rozšíření GNOME Shellu s 3D efekty
    Se tesime ze to probubla i do CentOSu :-D

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.