3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Na LWN.net probíhá — v návaznosti na rozhodnutí amerického námořnictva používat Linux v bezpilotních letounech — pozoruhodná diskuze o distribuci softwaru pod GNU GPL pomocí raket (resp. jak aplikovat podmínky licence v případě, že software pod GPL je nesen raketou).
Tiskni
Sdílej:
The GPL does not say that the sender can't send a commando team to deliver your code (and execute you)
If Iran captures one of such drones. Is Iran entitled to the source?
Filosoraptor strikes again!
Z pohledu cíle je to podle mě stejné, jako když běží software na serveru, taky máte pech. (A v tomto případě to platí dvojnásob.) Jsou to teda děcka, zabývat se takovými trolltématy. Ještě ke všem když ta věc slouží k zabíjení, to by si z toho dospělý jedinec moc prdel dělat neměl, IMHO.The GPL does not say that the sender can't send a commando team to deliver your code (and execute you)![]()
Ale je fakt, že je otázka, jak to vyřešit. Jak je napsáno v odkazované diskuzi, dá se vystřelení rakety vůbec považovat za distribuci?
Ještě ke všem když ta věc slouží k zabíjení, to by si z toho dospělý jedinec moc prdel dělat neměl, IMHO.Hm, další pseudohumanista na ábíčku?
Má smysl žít život bez legrace? Má smysl přebírat ten společností vnucovaný stereotyp kamenného ksichtu za každých okolností? Není to právě humor o vážných věcech, který pomáhá udržovat zdravý rozum vojákům ve válce?
Jasně, můžeme si na veřejnosti obléci onen kamenný obličej, ale pokud si z vážných věcí vnitřně nebudeme alespoň trošičku dělat legraci, skončíme v těžkých depresivních stavech.
I Randall to pěkně vystihl.