Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Po třech měsících vývoje byla vydána verze 1.16 knihoven EFL (Enlightenment Foundation Libraries) a knihoven Elementary, Evas Generic Loaders a Emotion Generic Players. Ze statistik EFL: více než 700 commitů od 58 autorů. Ze statistik Elementary: počet commitů 382 a počet autorů 52. Vydána byla také RC verze Enlightenmentu DR 0.20.0 přinášející například plnou podporu Waylandu.
Tiskni
Sdílej:
Hmm, ja taky nejakou dobu pouzival E18 tusim a s nejakym updatem se rozbila polovina veci, co fungovala. Kazdy release mel docela dost drobnych chybek. Az jednou, chybou v kompozitoru, se muj HTPC stal nepouzitelnym pro svuj primarni ucel a tak sel E pryc.
Ted si spokojene vrnim na icewm Zadna zbytecna vrstva ve WM (= kompozitor), vsyncovane GL pro prehravani videa funguje krasne bez dropovani framu.
E19 aktuálně a žádné problémy.Jsem si jist, ze sebeoptimalnejsim balickovanim chyby v kodu proste neopravite.
Tak mě E19 vyhovuje.
Bohůžel tím, že jsem BFU a neumím si to nastavit jsem musel řešit prasáckou metodou dvě věci.
1) Správce souborů nenabízí odpojené disky. Obešel jsem to tak, že jsem si nainstaloval Nautilus z Gnome a připojuju to přes něj.
Takže kombinuju tyhle dva správce souborů
3) V E19 jsem doposud nepřišel na to jak se připojit k zabezpečené wifi síťi. V každé distribuci, která nabízela E19, tak to hlásí chybějící modul či co a mám pocit, že zrovna ten od správce sítě. Nikdy jsem prostě neměl v "čistém" E19 spravce sítě jako je networkmannager nebo wicd. Musel jsem to řešit doinstalováním wicd nebo ovládat síť networkmanageru z Gnome. Stejné řešení jak u toho správce souborů.
Takže tohle kdyby bylo pro BFU v Enlightement přívětivější, tak bych se nezlobil. Naopak bylo by to moje jedno z oblíbenějších prostředí.
V E19 jsem doposud nepřišel na to jak se připojit k zabezpečené wifi síťi.E19 tě k síti nepřipojí, neobsahuje na to žádný software.
Nikdy jsem prostě neměl v "čistém" E19 spravce sítě jako je networkmannager nebo wicd. Musel jsem to řešit doinstalováním wicd nebo ovládat síť networkmanageru z Gnome.Můžeš ovládat NetworkManager z příkazové řádky nebo z appletu. Někdo prý chtěl dělat pro E nativní frontend pro NetworkManager, ale zatím bych jim to asi úplně nedoporučoval.
Jak jsem řekl, jsem BFU, takže konfigurace sítě z příkazové řádky zvláště, když jde třeba o zabezpečnou wifi s heslem, tak to je na mě moc :)
nmcli dev wifiVyber si z vypsaných sítí.
nmcli dev wifi connect název-sítě password tajné-heslo
Děkuji