Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
key "Alt+Ctrl+KP_Divide" aumix -v -5 # lower volume key "Alt+Ctrl+KP_Multiply" aumix -v +5 # raise volumeaumix nemám nainštalovaný, tak ho inštalujem a ono to funguje, stačí stláčať Alt+Ctr+KP_Divide paráda :) Nižšie v konfiguráku ešte natrafíte na nastavenia hlasitosti multimediálnymi klávesami. No chcelo by to aj také to klikacie ovládanie zvuku. V zdrojoch softvéru som našiel volti. Dobre nainštalujem ho a kde s ním? Vytvorime si v ~/.icewm súbor startup a napíšeme doňho volti & stačí logout opätovné prihlásenie a už tam máme ikonku na ovládanie zvuku.
prog XTerm xterm xterm prog Iceweasel iceweasel iceweasel prog Netbeans /usr/share/icons/hicolor/16x16/apps/superkaramba netbeans prog Pcmanfm /usr/share/icons/hicolor/16x16/apps/kblocks pcmanfmDefault ikonky hľadá v /usr/share/pixmaps, po zmene reštartujeme IceWM.
key "Alt+Ctrl+t" xterm key "Alt+Ctrl+n" netbeans key "Alt+Ctrl+e" nedit key "Alt+Ctrl+g" gimp key "Alt+Ctrl+b" iceweaselSkripty alebo programy ktoré chcete spúšťať pri odhlásení umiestnite so do súboru .icewm/shutdown
Tiskni
Sdílej:
ach ale som ja za chuja:) som klikol spatne namiesto dobre v hodnoteni:(
sry
D.
Ja viem že užívatelia KDE budú proti pomalosti namietať, ale skúste na mesiac Mate a potom sa vráťte späť.Ano, zpět jsem se vrátil rád.
amixer set PCM 1.5dB+
Podobny osud ta postihol ako mna. Uz par rokov, z casu na cas, dam sancu KDE a Gnome na cca tyzden a vzdy sa zrazu ocitnem pri fluxbox-e . Stroj by utiahol aj podstatne narocnejsie veci, ale co sa tyka moznotsti, jednoduchosti (nastavenia) a hlavne a este raz hlavne prehladnosti, tak nad fluxbox niet z mojho pohladu. A ako tak pozeram, tak icewm je na tom velmi podobne a zrejme by som krok vedla nespravil, ak by som ho nahodil namiesto fluxbox-u.
Jedinu taku poznamku mam k tomu kopirovaniu scriptov do .icewm/shutdown alebo vo vseobecnosti kdekolvek nestandartne. Som toho nazoru, ze symbolicke odkazy su tou spravnou cestou. Predsa len je mozne skript, ktory sa ma spustit pri ukkonceni pouzivat aj bezne v urcitych situaciach a ak mam nieco upravit na tom skripte, tak ho upravim na jednom miesto a vsade je to aktualne. Ale to ti nemusim vysvetlovat. :)
Jedinu taku poznamku mam k tomu kopirovaniu scriptov do .icewm/shutdown ...Zle si ma pochopil, to je súbor odkiaľ len spúšťaš skripty a programy.
/usr/bin/niečo /usr/bin/dačo ...
Zle som si to precital, pises o subore a nie o adresari. Moja chybu, prislo mi to dost stupidne, ak by to tak muselo byt a asi by tam taka vychytavka dlho neobstala. :)
Možná ho taky zkusím, ale nejdřív se nechám trochu přemlouvat dalším zápiskem od tebe o tomto WM. Díky!
ze budes popisovat HerbstluftwmVydržal som pri ňom dva, tri dni, je celkom fajn, teda stále ho mám ešte nainštalované, ale až sa mi IceWM náhodou nezhnusí kvôli niečomu s čím bude problém pohnúť, tak pôjde preč
Kam se na tohle hrabu s Fluxboxem
wallpaper=/home/petr/Obrázky/Pozadí/Firefox_wallpaper.png
. Jenže, je tu drobný problém, který je pravděpodobně daný tím, v jakém pořadí se jednotlivé konfigurační soubory načítají.
Nejdřív se načte standardní téma a potom teprve obrázek na pozadí. Chtěl bych se zeptat zda někomu funguje ten standardní postup uvedený v dokumentaci. Vzhledem k tomu, že dokumentace většinou funguje, tak jsem někde udělal chybu, ale zatím nevím kde.
Děkuju Petr