plwm je nový, poměrně minimalistický správce oken pro X11. Podporuje dynamické dláždění okny, plochy, pravidla pro okna atd. Zvláštností je, že je napsaný v logickém programovacím jazyce Prolog. Používá implementaci SWI-Prolog.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
V únoru se Facebook rozhodl sponzorovat projekt GnuPG částkou 50 tisíc dolarů ročně (zprávička). Dnes přichází s experimentální podporou OpenPGP. Uživatel si může do profilu přidat svůj veřejný klíč a maily od Facebooku směrem k uživateli budou šifrovány a navíc Facebookem podepisovány (klíč).
Tiskni
Sdílej:
No a podpísali aj petíciu proti šmírovaniu od NSA, nechce sa mi hľadať odkaz, ale dá sa to dohľadať, teda nie sami, je v tom Google, MS a paradoxne sú v tomto na jednej strane aj s EFF.
Pro zájemce, kterým tahle záležitost (požadavek FBI nebo premiéra Camerona na zadní vrátka do softwaru a služeb třetích stran) unikla: Šifrování v hledáčku států: je možné ho zakázat?
Namátkou EFF, FSF, The Tor Project, GNOME Foundation, Human Rights Watch, Free Press, Adobe, Apple, Cisco Systems, CloudFlare, Dropbox, Evernote, Facebook, Google, HP, Internet Archive, LinkedIn, Microsoft, Mozilla, Rackspace, Symantec, Tumblr, Twitter, Wikimedia Foundation, Yahoo...
Tohle by měla být standardní součást každé aplikace. Já jsem tohle implementoval před třemi lety pro X.509 a OpenPGP.
Takže ne, komentář jsem si nespletl.pokud si můžu ověřit původŠifrování neslouží k ověření původu
Šifrování neslouží k ověření původuCo je to platný, když ještě před zašifrováním ty zprávy putují do NSA.Platné je to výhledově třeba k omezení objemu spamu/scamu, pokud si můžu ověřit původ.
Šifrování neslouží k ověření původu, k tomu by sloužil podpis. Zašifrovat vaším veřejným klíčem může úplně kdokoli.Zprávička:
Uživatel si může do profilu přidat svůj veřejný klíč a maily od Facebooku směrem k uživateli budou šifrovány a navíc Facebookem podepisovány (klíč).