Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
V únoru se Facebook rozhodl sponzorovat projekt GnuPG částkou 50 tisíc dolarů ročně (zprávička). Dnes přichází s experimentální podporou OpenPGP. Uživatel si může do profilu přidat svůj veřejný klíč a maily od Facebooku směrem k uživateli budou šifrovány a navíc Facebookem podepisovány (klíč).
Tiskni
Sdílej:
No a podpísali aj petíciu proti šmírovaniu od NSA, nechce sa mi hľadať odkaz, ale dá sa to dohľadať, teda nie sami, je v tom Google, MS a paradoxne sú v tomto na jednej strane aj s EFF.
Pro zájemce, kterým tahle záležitost (požadavek FBI nebo premiéra Camerona na zadní vrátka do softwaru a služeb třetích stran) unikla: Šifrování v hledáčku států: je možné ho zakázat?
Namátkou EFF, FSF, The Tor Project, GNOME Foundation, Human Rights Watch, Free Press, Adobe, Apple, Cisco Systems, CloudFlare, Dropbox, Evernote, Facebook, Google, HP, Internet Archive, LinkedIn, Microsoft, Mozilla, Rackspace, Symantec, Tumblr, Twitter, Wikimedia Foundation, Yahoo...
Tohle by měla být standardní součást každé aplikace. Já jsem tohle implementoval před třemi lety pro X.509 a OpenPGP.
Takže ne, komentář jsem si nespletl.pokud si můžu ověřit původŠifrování neslouží k ověření původu
Šifrování neslouží k ověření původuCo je to platný, když ještě před zašifrováním ty zprávy putují do NSA.Platné je to výhledově třeba k omezení objemu spamu/scamu, pokud si můžu ověřit původ.
Šifrování neslouží k ověření původu, k tomu by sloužil podpis. Zašifrovat vaším veřejným klíčem může úplně kdokoli.Zprávička:
Uživatel si může do profilu přidat svůj veřejný klíč a maily od Facebooku směrem k uživateli budou šifrovány a navíc Facebookem podepisovány (klíč).