Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Joe Brockmeier informuje o nepříjemném překvapení pro ty, kdo používají aplikace KDE pro nahrávání fotografií na Facebook. Všechna alba, která kdy byla na Facebook nahrána pomocí Kipi-Plugins, byla smazána a další není možné nahrávat (viz nahlášenou chybu). V poslední době bylo přímo z Facebooku odstraněno více nezávadných aplikací (viz vývojářské fórum Facebooku).
Tiskni
Sdílej:
budu se FB snažit na oplátku co nejvíc uškodit…třeba přidáním
127.0.0.1 www.facebook.com
do /etc/hosts
.
FB jsou uživatelé ukradení, dokud nějací jsou. Jim jde o zisk z reklamy, což odchod pár lidí nezmění.
Proč bych jim měl poskytovat svoje fotky a další údaje (a práva k nim)??
Postavil bych se k tomu jinak? Chci sdílet fotky a další údaje s někým dalším? Jaký nástroj mám k dispozici? A jiný než FB?
kdyz me nekdo oznaci na fotce, odznacim se (otazka je, jestli to ve FB presto nezustane)ROFL
Postavil bych se k tomu jinak? Chci sdílet fotky a další údaje s někým dalším? Jaký nástroj mám k dispozici? A jiný než FB?No já sdílím fotky na vlastním webserveru.
Stejně FB fotky při nahrávání zmenší na směšnou velikost a nedá se s tím nic dělat. FB rozhodně není žádné použitelné řešení k ukládání nebo zálohování fotek.a ty jsi už viděl BFU, kterému by to vadilo? ... onehdá bejvalka poslala odkaz na nějaký fotky, tož jsem jí psal, že bych radši originály, že na těch miniaturách na Rajčeti prd vidím, což by nebyl problém potkat se a předat si flashku, když už to neumí nikam uploadnout, nicméně po odpovědi jsem se vzdal veškeré naděje, že se od ní kdy dočkám použitelných fotek
Socialne siete su pre debilov.
Nejen.
Sukromne data v cloude zalohuje iba retard.
Aha, takže ty máš geograficky oddělené zálohy v ideálních podmínkách a s dobrou dostupností? Hmmm, asi ne, že?
jj, to je super reseni, zvlast kdyz se jedna zaloha nachazi, jako v tomto pripade, geograficky v hajz.., a druha v prde.. :)Aha, takže ty máš geograficky oddělené zálohy v ideálních podmínkách a s dobrou dostupností? Hmmm, asi ne, že?
Aha, takže ty máš geograficky oddělené zálohy v ideálních podmínkách a s dobrou dostupností? Hmmm, asi ne, že?Jasně, tady, o dvě patra výš (je to panelák, takže relativně nezávisle) a na mém serveru 3 km odsud. Ještě mám nějakou historickou kopii u babičky (200 km), ale ta není zrovna nejaktuálnější. Taky mě napadlo, že by se mohli domluvit dva kamarádi a zálohovat si k sobě navzájem - pak nepotřebuješ ani ten server, který třeba někdo nemá. A dá se to i s pomalým internetem, třeba spolužáci, co se vidí ve škole, si občas můžou vyměnit externí disk. Pak je to úplně low-cost.
Tak naivní snad lidi ještě nejsou.
Je vidět, že jsi totálně odtržen od běžného života a nepotkáváš se s BFU. Jinak bys věděl, že jsou ještě naivnější, něž si dokážeš představit.
Jinak to s tím veřejným klíčem v té diskuzi u hlášení chyby padlo s tím, že by se třeba mohl ve zdrojácích nějak kódovat, aby nebyl vidět na první pohled.Ale až na ten druhý, no.
hm ja si napsal skript pre nautilus, nefunguje mi sice uz pol roka ale vse co som nim nahral mi taky mazli zmrdi
a pritom fotky z akci na web davat nebudu preto ze 4000 pristupou za dopoledne mi zlozi server, a lidi tak radi vse komentuji a lajkuji a oznacuju sa ...