Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Počítačová hra Factorio (Wikipedie) běžící také na Linuxu dospěla do verze 1.0. Oficiální oznámení v příspěvku na blogu. Ukázky na YouTube. Hra byla představena v roce 2013 na Indiegogo.
Tiskni
Sdílej:
Co ti (nebo komukoli jinému) brání jít řídit taxík?
Jednak si tím vyděláš1 a jednak můžeš tuto službu poskytovat za nižší cenu a pomůžeš tak ostatním
[1] pokud jsou cesty taxíkem „sviňsky drahé“, tak by to znamenalo, že si vyděláš víc než v mnoha jiných oborech
trekker.dk přirovnal cenu hry k pár běžným výdajům, což mělo ilustrovat, že ta cena není nějak extra vysoká. Jednou z těch věcí byly taxíky a těch ses chytil.1
Pokud ti taxíky přijdou moc drahé (což jsem vyrozuměl ze slov „sviňsky drahé“), tak bys měl být rád, že tu je trh a že pokud je kariéra taxikáře takové terno, tak to přitáhne do oboru další lidi, což bude mít za následek snížení ceny, takže si ten taxík taky budeš moci dovolit. Případně můžeš jít dělat taxikáře sám a natstandardně tím vydělávat (když je taxík „sviňsky drahý“ tak si asi taxikáři budou žít dobře – pokud ne, tak by to nesplňovalo definici „sviňsky drahý“ protože by to tak tak pokrylo náklady a nějaký průměrný zisk).
Háček může být v tom, že se do věci vloží stát, zvýší bariéru vstupu na trh, omezí konkurenci či navýší taxikářům náklady. Což ale znamená, že bys měl ustoupit od svých zhoubných socialistických myšlenek a posunout se směrem k volnému trhu.
A pokud se ti nelíbí individuální automobilová doprava, tak bys měl být naopak rád, že jsou ty taxíky drahé, což lidi demotivuje s nimi jezdit (takže si vezmou taxík, jen když je to opravdu nutné, ale jinak pojedou třeba tramvají).
Takže vlastně nevím, na co si stěžuješ. Spíše půjde o další zbytečný Kolibáčův komentář.
[1] teď opravdu nevím, jestli tu diskutuji s člověkem nebo nějakou umělou (ne)inteligencí