V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Dnes byla oficiálně vydána Fedora 12. Přináší různé výkonnostní optimalizace, menší a rychlejší aktualizace, vylepšený NetworkManager, lepší podporu grafických karet a webkamer, KDE 4.3, Multi-Pointer X a spoustu dalších zajímavých novinek. Viz oznámení a poznámky k vydání.
Tiskni
Sdílej:
sandbox -X
vypadá moc pěkně.
initrd=initrd0.img root=live:CDLABEL=Fedora-12-x86_64-Live rootfstype=auto ro liveimg quiet rhgb rd_NO_LUKS rd_NO_MD noiswmd BOOT_IMAGE=vmlinuz0
Téda, teď nevím jestli jsem vůbec stáhnul správnou verzi Fedory.
x86_64
- Asi jo Bazaar, ten tam je?Je.
Potřebuji, aby tam všechno ihned běželo samo od sebe, nechci nic "rozbíhat".Pak si pořiď Windows.
Tohle má i Ubuntu. Vypnul jsem to. Nepadá mi to. A kdyby padalo, tak to vyměním za jiný systém... Já nejsem žádný tester, já jsem uživatel. Systém, který není vyladěný, je podle mě špatný a nebudu jej používat.Fakt mám tu čest se starým dobrým Martinem Pickem? Vždyť co se týče GNU/Linuxu a co je mi známo, tak taková distribuce neexistuje. A buď jsou uřivatelé tak trochu testery a nebo přešli na Windows. Ale u někoho se znalostí Céčka nevidím problém. Proto se ještě jednou pro jistotu ptám.
Tohle může říct jen někdo, kdo s Windows asi nikdy nepracoval. Tam se mi vždy všechno "rozbíhalo" daleko hůř než na Ubuntu nebo svého času Fedoře Core.S kým mám tu čest?
Lze z Fedory jednoduše vypreparovat jakoukoli Javu mimo té od Sunu (viz výše)?No ve Fedoře už máš openjdk a je přece od Sunu, ne?
Hmm, hmm klasika upgrade pomoci preupgrade nefungujeCo ti přesně nefungovalo? Je to tento problém, nebo něco jiného?: http://fedoraproject.org/wiki/Bugs/Common#Preupgrade_free_space_check_on_.2Fboot_not_thorough
Ručně nelze použít na root EXT3 u EXT3 na mne zařvalo, že nutná EXT4.Toto platí pouze pro instalaci z live CD (v podstatě se tam totiž jenom kopíruje obraz souborového systému a ten je ext4).