Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Mozilla Firefox 2 Release Candidate 2 byl uvolněn ke stažení. Více informací v poznámkách k vydání.
Tiskni
Sdílej:
Firefox 2's theme and user interface have been updated to…
Ach jo, to jsem opravdu poslední člověk na světě, který si myslí, že v Release Candidate fázi by se měly už jen opravovat závažné chyby a že lidová tvořivost patří do HEAD?
about:blank
(to asi většina zkušenějších uživatelů). Když o tom tak přemýšlím, vlastně tu kombinaci Alt-Home používám jako zkratku pro vyčištění pole pro URL; možná by bylo lepší zvyknout si na Ctrl-L…
to asi většina zkušenějších uživatelůTo tedy nevím. Ne, že bych se cítil jako zkušenější uživatel, ale mám
about:blank
nastavenej jen po startu prohlížeče. Domovskou stránku mám AbcLinuxu.cz. K čemu by mi tam byl about:blank
?
Tak jsem si chvíli myslel, že jsem přestřelil, protože ten seznam popisuje změny proti 1.5 a ne proti 2.0RC1. Ale věta
We will continue to improve the look and feel throughout the release candidate process.
mne přivedla zpět do reality…
1. Nemáte pravdu. I mezi beta2 a RC1 byly změny.
2. Vy chápete větu
We will continue to improve the look and feel throughout the release candidate process.
tak, že se budou pouze opravovat chyby?