Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vyšla nová verze webového prohlížeče Firefox s pořadovým číslem 9. Tato verze přináší Type Inference, díky čemuž má vzrůst rychlost JavaScriptu, přidána byla podpora pro „Do Not Track“ skrze JavaScript a další novinky, vylepšení a bugfixy. Verzi pro GNU/Linux je možno stráhnout z domovské stránky.
Tiskni
Sdílej:
No, mám ArchBang, v ňom Firefox Aurora 9.0a2 z 1.11.2011 (to som nechcel, to mi sem dali ) a nič neni OK
Väčšina doplnkov prestala fungovať. Rozmýšľam, či to mám zapotrebí, také bleeding edge. (A žerie dosť, potvora, 200MB RAM s jedným tabom.)
Mám také podozrenie, že distrá prechádzajú na tento model. V ktorej distribúcii som to sakra len videl... Firefox sa nainštaloval do /opt
... A otravoval sám od seba, žiadny strážca balíčkov, ale samotný FF sa hlásil, že má aktualizáciu. WTF. Divné...
zypper up MozillaFirefox
a je zde verze 8.0-2.3.2 a vidím jen to, že stará verze žrala méně paměti než tato. Nikde nevidím tlačítko, abych mohl zakázat aktualizace samotného FF. Prý používám aktualizační kanál default, ale já nechci používt žádný kanál. Co přibylo jsou otravná tyfusoidní hlášení zda se chci podílet na statistice apod. Co jim jebe nebo co to snad bylo v IE a proč zde.