Ve funkci koordinátora k bitcoinové kauze skončil bývalý ústavní soudce David Uhlíř. Informaci, kterou zveřejnil Deník N, potvrdila Radiožurnálu ministryně spravedlnosti Eva Decriox (ODS). Uvedla, že odchod byl po vzájemné dohodě. „Jeho mise je ukončená, auditní procesy se už povedlo nastavit,“ řekla. Teď má podle ministryně další kroky podniknout policie a státní zastupitelství. Koordinátorem jmenovala ministryně Uhlíře 19. června.
Byla vydána nová verze 25.07.26 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
GCC 4.5 lze poprvé zkompilovat C++ překladačem.
Tiskni
Sdílej:
Nechápu moc význam takových zpráviček, já do toho moc nezasvěcený, jsem nepochopil, co z toho vyplývá a podobně :(
GCC 4.5 is the first release of GCC that can be compiled with a C++ compiler. This may not seem very interesting or useful at the moment (but take a look at the much improved -Wc++-compat option). However, this is only the first step of an ongoing project to use C++ as the implementation language of GCC. Except for some front-end bits written in other languages, notably Ada, most of GCC is implemented in C. The internal structures of GCC are under a continuous improvement and modularization aimed at creating cleaner interfaces, and many GCC developers think that this work would be easier using C++ than C. However, this proposal is not free of controversy, and it is not clear whether the switch would occur in GCC 4.6, later, or ever.
Imho by to mohlo znamenat lepší optimalizace v gcc, protože překladač C++ překládá stejně anebo lépe (ne hůře) než překladač C... Kdysi se o tom tady mohutně diskutovalo v blogu.imho se jednalo o jeden z uzasnych flamu s panem ponkracem v hlavnim roli.
překladač C++ překládá stejně anebo lépe (ne hůře) než překladač C[citation neeeded]
Pan děda.jablko by jistě udělal lépe, kdyby předložil nějaký zdroják v C, který by vygeneroval rychlejší, či lepší kód, než jeho efektivní ekvivalent v C++. Protože nic takového není už z principu možné, tak deda.jablko stojí argumenty na vodě.takze pane pankraci... stejne jako v matematice, pokud se nekdo vyslovi nejake tvrzeni, mel by jej dokazat. jinak se jedna o pouhou domenku a je potreba tak s ni i nakladat. ja jsem se zadneho takoveho tvrzeni o rychlosti C/C++ nedopustil, proto nemam potrebu cokoliv dokazovat.
protože bez lží, úskoků, umělých zneefektivnění C++, či Vaší neschopnosti psát v C++ prostě nepřinesete jediný zdroják v CHeh pomocí tohodle toho se dá zdroják odsoudit víceméně vždy :-/.
Je to jediná cesta, jak efektivně projekt udržet a nezbláznit se z toho, nehledat kvantilióny chyb, ambiguos identifiers, jak kooperovat s daleko větší graciézností ve více lidech a jak snadněji projekt udržovat.Ovšem zajímavý je, že mě obvykle vadí častější chyby ve velkých projektech. V těch menších se s nima ani nesetkávám.
Kmail, Konqueror a KDE 3.5 nestabilní? No to jsou mi věci....projdi si jejich bugzillu, ty backtracy si my, méně šťastnější, kterým to narozdíl od tebe padá (resp. padalo i v dobách KDE 3.5), fakt necucáme z palce
No moment. Tebe neučili ve škole, že každý program má alespoň jednu chybu? No a co takový moloch jako KDE, ale pod pojmem nestabilita si představuji něco opravdu jinéhoKmail, Konqueror a KDE 3.5 nestabilní? No to jsou mi věci....projdi si jejich bugzillu, ty backtracy si my, méně šťastnější, kterým to narozdíl od tebe padá (resp. padalo i v dobách KDE 3.5), fakt necucáme z palce
Chci říct, že to, jak bude projekt ve finiši vypadat a fungovat není podle mého názoru ani tak věcí jazyka, ale spíše lidí kteří na něm pracují. Konec konců stačí se podívat na projekty v tom poslední dobou tolik preferovaném Pýthonu...Problém jednoduchých jazyků je v tom, že v nich programují jednoduší lidé.
Problém jednoduchých jazyků je v tom, že v nich programují jednoduší lidé.jak se podle tebe měří jednoduchost jazyka? - já jen, že kdysi jsme dostávali od matfyzáků takový úkolík napsat něco v jazyce, který měl asi tři instrukce ... pak na to navazovalo nějaké dokazování, že v tom jazyce lze řešit stejné úlohy jako např. v Pascalu a zobecnění, nevím přesně, už si houby pamatuju ... nicméně, někteří studenti jiných nejmenovaných VŠ nejenže takové úložky nedokázali řešit (a směle bez důkazu tvrdili, že to nejde), ale měli vážné problémy pochopit, i když už jim člověk to řešení předhodil ... přitom na první pohled ten jazyk vypadal přeci jednodušeji než třeba nějaké to Cčko nebo C++, ve kterém každý druhý již sepsal nějakou semestrálku ...
Imho by to mohlo znamenat lepší optimalizace v gcc, protože překladač C++ překládá stejně anebo lépe (ne hůře) než překladač C... Kdysi se o tom tady mohutně diskutovalo v blogu.Ano, s výsledkem, že nikdo nenašel případ, kdy by překládalo C++ lépe