NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Scan velkého množství webových stránek odhalil téměř 400 tisíc webových stránek s přístupným adresářem .git, ze kterého lze stáhnout část jejich zdrojových kódů.
Tiskni
Sdílej:
ktorého autor je zhodný s autorom správičkyTo už se tady stalo vícekrát. Ať si každý udělá vlastní názor, zda je to dobře či špatně. Stejně jako třeba reklama na Microsoft vypadající jako běžný článek. K tématu. Ano, podobných scanů jsou desítky, pokud se to prezentuje jako zajímavost, tak proč ne. Ale nesouhlasím s tím, že někdo nějaký jev prezentuje jako problém a je potřeba tomu zabránit apod.
Nemyslím si, že podobných scanů, které by problém prozkoumaly v takové šíři (většinou se používá Alexa TM) a snažily se o kontakt s postiženými stranami, jsou desítky.No nám chodí jednotky mailů ročně (za celou dobu života firmy už určitě desítky) o tom, že někde je otevřený nějaký port a že bychom to měli zavřít apod. To se dá brát jako "díky za info". Horší jsou ovšem dopisy od NCKB a CSIRT, které rozesílají na různé úřady a kde jim říkají, jak mají mít zabepečenou síť a ty úřady to často vezmou jako příkaz a vyžadují to, i když je to zcela nesmyslné a v jejich síti neaplikovatelné. Naposledy minulý týden někdo poslal výsledek jakéhosi obskurdního scanu webu a dožadoval se "nápravy". Nástroje jsou to užitečné, ale je potřeba s nimi umět pracovat. Jinak ono to spíš ukazuje na jiný problém. A to, že ti lidé neumí zacházet s verzovacím systémem. Podle mě není příliš řešení ve stylu "zakážeme přístup do tečkových adr a souborů", protože všechny tyto ochrany potom v praxi vedou k "ok, a teď za tou zdí můžeme prasit". Viděl jsem to několikrát. Prostě .git adresář do DocumentRootu nepatří. Nemá tam co dělat. Pokud to tam někdo má, je to špatně. Existují nástroje na deploy. Dokonce i git lze využít na deploy a vůbec to neznamená, že tam bude celé repo. Takže dík za scan, určitě je užitečné lidem připomenout, že možná dělají něco, nad čím by se měli zamyslet, ale celkem bych byl nerad, kdyby si to někdo nastavil tak, že tečky jsou nepřístupné a prasili dál.
Skús si prečítať autora správičky odkazujúcej na článok ktorého autor je zhodný s autorom správičky.
Taky už jsem párkrát psal zprávičky o vlastních článcích/projektech. Jasně, že by bylo lepší, když to napsal někdo jiný, ale zprávičkářů je málo a ne všechno sledují. Nakonec je to stejně na tom, kdo zprávičky schvaluje, aby posoudil, jestli je to dostatečně zajímavý obsah i pro čtenáře.
+1
Já jsem ten svůj komentář napsal napůl ze srandy a taky se smajlíkem. Peter se toho bohužel nějak chytl a začal se zle navážet do autora.