Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Před pár dny vyšlo nové vývojové sestavení GNOME 3.5.3. To přináší přepracovaný IM klient Empathy, nové API pro Evolution Data Server, aktivní podporu Facebooku a Microsoft Exchange jako výchozí volbu, přepsanou aplikaci pro analýzu využití disku Baobab a zatím nekompletní podporu pro Active Directory. Kvůli automatickým aktualizacím svých doplňků doznal drobných změn i GNOME Shell.
Tiskni
Sdílej:
Když někdo používá linux, má asi jiné důvody než fecesbook a exchange
OK, je možné že někdo používá takovouhle hloupou úvahu (vyberu si ten OS, ve kterém nelze použít určitá technologie nebo aplikace). Naštěstí vývojáři Gnome mají více rozumu a snaží se, aby tyhle věci dostupné byli.
Jenže současné GNOME jde přesně PROTI filosofii unixu - každou blbost zaháčkuje do všech ostatních částí tak, že ji není možné odpárat, nebo nenainstalovat.Toto jsi řekl, a na to jsem reagoval. Takže ano, tvá neznalost je relevantní.
Jenže současné GNOME jde přesně PROTI filosofii unixu - každou blbost zaháčkuje do všech ostatních částí tak, že ji není možné odpárat, nebo nenainstalovat.Zavislosti, zavislosti, zas tak horke to neni, viz. diagram zde, u komplexnich frameworku nic neobvykleho.
Zrovna dnes jsem chtěl smazat PackageKit, protože ho nepoužívám a otravuje mne neustálým oznamováním.A neni lepsi to jen disablovat? Google is your friend.
gnome shell padá bezdůvodně třikrát do tejdne.Vzdy je tam duvod, mate trace, pouzivate treba ABRT a napsal jste bug report? Neni to spise problem s grafickym driverem? Gnome Shell pouzivam denne a krom memory leaku zatim zadny vetsi problem.
* Facebook is now enabled by default * Microsoft Exchange is enabled by defaultKazdopadne to skor chapem, ako "available by default". Co je IMHO dobra vec - predsalen popri XMPP su to IMHO jedny z najpouzivanejsich protokolov. (zial)