Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Google Chrome 112 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 112.0.5615.49 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Tiskni
Sdílej:
windows je pro socki macos forrever+1 souhlas na macos nejdou prof hry tudyz macosocki forrever jaks psal
+ od nejake z posledni(ch) verzi PostraniPanel-Okna (key F4) uz zobrazuje vetve tabů ze vsech oken"Workspace" (Pracovni prostory) pro oddeleni tabů+stacktabů dle zamereni, nemusi byt zrovna zobrazeny v okne, lze se meni nima prepinat, nebo pro kazdou Workspace si otevrit vlastni okno.
+ TabStack muze by po vybrani:
- v pridanem druhem tab(stack) radku
- roztahnutelne ala harmonika
- to na co se ptal, scrolovaci tab lista (v nastaveni Listu / Zobrazeni Listu / Povolit horizontalni posouvani)
+ (zatim v snapshot verzi) pridali "Workspace"
Jelikož vykazuješ inteligenci pouhého trolla, tak je další diskuze o ničem. Zkus se stát normálním člověkem.a jeste jsi mi ukradl moji rec ze jse nestydis havk naneshladenou
Responzivni content nepatri na web.A jak teda PDF řeší když má člověk různě velký monitor různě daleko od sebe nebo různě široké okno, případně horší zrak? Řádky jsou natvrdo vysázené nějak dlouhé a když potřebuješ jiné, tak smůla. To je taky největší peklo vědeckých článků a ebooků v pdf.
Kdyz si koupis noviny z papiru taky resis velikosti ci dioptrie? Neresis, prizpusobis se.Ano, a je to jeden z důvodů, proč papír saje.
Podobna prasarna jaou eink ctecky v epub formatu co necti praci mistra sazece a necha to na pritroubly algoritmus co o ergonomii bud nema paru nebo ma ale zamerne ji pizdi…Osobně práci mistra sazeče nedokážu ocenit, prostě to nevnímám, a přínosy nastavení délky řádku při dané velikosti písma a velikosti zařízení jsou neporovnatelně větší. YMMV, otázka je kolik kterých lidí je.
a idealne ty clanky sazet v TeXuTo je taková ta věc s kryptickými chybovými hláškami, komplikovaným escapováním (když už kritizuješ markdown) a bez podpory unicode v matematických vzorcích i v 21. století?
Xe(la)tex a unicode tady mame snad 15let.Já jsem používal texlive z Debianu (vůbec netuším jak ty „distribuce texu“ fungujou) v roce 2017 a nešlo tam v mathmode použít diakritiku. Tj. prostě třeba napsat:
Pravděpodobnost je $\frac{\text{\#vyhovujících způsobů}}{\text{\#způsobů celkem}}$nebo třeba dát proměnné jako dolní index české písmenko
$ K_ř $
.
Nechápu to dilema TeX vs. HTML. Ta písmenka, naformátovaná jakkoli (HTML tagy, TeX značky), může sázet libovolný algoritmus (do šířky řádků, velikosti boxíků atd. která vyplyne z aktuálního uživatelského nastavení a velikosti obrazovky/okna). Já jsem mluvil o dilematu sazba automatická (právě podle velikosti zařízení) vs. ruční s neměnnou šířkou.