Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Google Chrome 112 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 112.0.5615.49 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Tiskni
Sdílej:
windows je pro socki macos forrever+1 souhlas na macos nejdou prof hry tudyz macosocki forrever jaks psal
+ od nejake z posledni(ch) verzi PostraniPanel-Okna (key F4) uz zobrazuje vetve tabů ze vsech oken"Workspace" (Pracovni prostory) pro oddeleni tabů+stacktabů dle zamereni, nemusi byt zrovna zobrazeny v okne, lze se meni nima prepinat, nebo pro kazdou Workspace si otevrit vlastni okno.
+ TabStack muze by po vybrani:
- v pridanem druhem tab(stack) radku
- roztahnutelne ala harmonika
- to na co se ptal, scrolovaci tab lista (v nastaveni Listu / Zobrazeni Listu / Povolit horizontalni posouvani)
+ (zatim v snapshot verzi) pridali "Workspace"
Jelikož vykazuješ inteligenci pouhého trolla, tak je další diskuze o ničem. Zkus se stát normálním člověkem.a jeste jsi mi ukradl moji rec ze jse nestydis havk naneshladenou
Responzivni content nepatri na web.A jak teda PDF řeší když má člověk různě velký monitor různě daleko od sebe nebo různě široké okno, případně horší zrak? Řádky jsou natvrdo vysázené nějak dlouhé a když potřebuješ jiné, tak smůla. To je taky největší peklo vědeckých článků a ebooků v pdf.
Kdyz si koupis noviny z papiru taky resis velikosti ci dioptrie? Neresis, prizpusobis se.Ano, a je to jeden z důvodů, proč papír saje.
Podobna prasarna jaou eink ctecky v epub formatu co necti praci mistra sazece a necha to na pritroubly algoritmus co o ergonomii bud nema paru nebo ma ale zamerne ji pizdi…Osobně práci mistra sazeče nedokážu ocenit, prostě to nevnímám, a přínosy nastavení délky řádku při dané velikosti písma a velikosti zařízení jsou neporovnatelně větší. YMMV, otázka je kolik kterých lidí je.
a idealne ty clanky sazet v TeXuTo je taková ta věc s kryptickými chybovými hláškami, komplikovaným escapováním (když už kritizuješ markdown) a bez podpory unicode v matematických vzorcích i v 21. století?
Xe(la)tex a unicode tady mame snad 15let.Já jsem používal texlive z Debianu (vůbec netuším jak ty „distribuce texu“ fungujou) v roce 2017 a nešlo tam v mathmode použít diakritiku. Tj. prostě třeba napsat:
Pravděpodobnost je $\frac{\text{\#vyhovujících způsobů}}{\text{\#způsobů celkem}}$nebo třeba dát proměnné jako dolní index české písmenko
$ K_ř $
.
Nechápu to dilema TeX vs. HTML. Ta písmenka, naformátovaná jakkoli (HTML tagy, TeX značky), může sázet libovolný algoritmus (do šířky řádků, velikosti boxíků atd. která vyplyne z aktuálního uživatelského nastavení a velikosti obrazovky/okna). Já jsem mluvil o dilematu sazba automatická (právě podle velikosti zařízení) vs. ruční s neměnnou šířkou.