Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Jan Wildeboer, zaměstnanec Red Hat v Mnichove, si po aktualizaci Google Chrome všiml varování, že jeho RHEL 6 je "zastaralý" a nebudou k dispozici žádné další bezpečnostní updaty, tedy včetně updatů zabudovaného přehrávače Flash. Důvodem je prý rozhodnutí vývojářů Chromia podporovat jen novější kompilátory a GTK knihovny. Kromě RHEL6 nebudou podporovány Debian 6, Ubuntu Lucid, openSUSE 12.2 či Ubuntu Precise. V reakci na vlnu nevole změnili vývojáři Chromia varování ze smyslu váš systém je "zastaralý" na "nepodporovaný".
Tiskni
Sdílej:
Compatibility is defined by two things: first the version of the running library is newer than the version required_major.required_minor.required_micro.Selskym rozumem bych ocekaval minimalni verzi, kdy to pobezi - tedy na ktere se to vyviji; prasacky jsem to ve svem kodu nikdy netestoval - bud se to prelozilo nebo ne. Je mi podezdrele odepsat takhle Ubuntu Precise 12.04 LTS (zadny Flash). Vypada to, ze je treba gcc 4.6+, ale prochazet minimalni pozadavky vsech jejich modulu jejich divneho build systemu pouzivajici odkazy do gitu se mi uz tez nechce.
+1, tohle mě sere úplně všude...
... sice gnome 2.24 ...Myslim gtk 2.24. UPDATE2: Link na ktery se odkazuje z kodu je zde, a pry ma opovidat skutecnosti, takze to nebude asi tak horke. Uzivatele SUSE, RHEL, Debian Squeeze a jinych "obsolete" distribuci maji asi smulu. Komedie, ti admini, co ted v Londyne jancili, pouzivaji enterprise Linuxy i na terminalech. Nedavno premigrovali cast na Google Chrome kvuli Flashi a ted maji opet smulu a zadne updaty, po tomhle ted zase Flash zakazuji.
No to je bordel, ještě aby IE bylo open source a jdu si hodit provaz