Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Na Google Code se objevil nový projekt Unladen Swallow, který si klade za cíl zvýšit výkonnost standardní implementace Pythonu nejméně pětinásobně. Pro dosažení cíle bude použito LLVM, jehož přechodná reprezentace (IR) nahradí současnou přechodnou reprezentaci v Pythonu. Výsledný IR kód bude pomocí LLVM optimalizován a JITován. Pro optimální výkon na vícejádrových procesorech bude optimalizátor i nový garbage collector vícevláknový. Více v Project Plan, FAQ, a také článku na Ars Technica.
Tiskni
Sdílej:
Hmm, "google pracuje na" a "na google code se objevil nový projekt", to je docela rozdíl, ne?
Ano, ale ve FAQu a komentářích k Project Planu je napsáno, že 2 vývojáři Googlu na tom pracují full-time a ostatní stávající vývojáři na tom pracují v Googlu ve svém 20% čase. Nějak jsem nechtěl úplně duplikovat titulek i v textu zprávičky, a taky jsem někde musel utnout to, co napíšu do zprávičky, a co nechám na čtenářovi, aby se dozvěděl (popř. ověřil) ve FAQ apod
vim ~/.emacs
A není to jedno? Je nezatížená...
Nebyť tohto threadu, tak si to ani neuvedomím a nezasmejem sa.. ;)
Svatý grále!
wow, držím jim palce.
+1
To moc rychly nebylo ta myš se tam cukala ještě dlouho, ale jinak dost fuj!! :-O
Hmm, nějak se s tím roztrhl pytel, koukám, že Apple a Google od sebe "opisujou": MacRuby pojede taky na LLVM
vim ~/.emacs
A o co je z dlouhodobejsiho hlediska lepsi pouzit Parrot nez pouzit LLVM?
Google se nesnazi o obecne blaho ani o nadrzovani Pythonu.
Proste Python pouzivaji, zda se jim pomaly a proto se jej snazi zrychlit - a to nejschudnejsi cestou.
Z dlouhodobého hlediska se o parrotu pořád mluví a skutek utek, zatímco LLVM má obdivuhodné tempo vývoje a funguje. Takže spíš by se spíš mohl začít port perlu 6 na LLVM... Pochybuju, že by google v tomhle neměl jasno.
Duvod? Ja jen, ze se take snazim Python po dlouhe dobe opustit, a prejit na Lisp; ale nevim, jestli to vyjde.
value = convert_to_something(value)
http://www.netbeans.org/features/python/index.html
Trosku OT, ale kto s tym robite - da sa v pythone dynamicky menit kod? Trebars mi bezi server a za chodu vymienam moduly, a pod. (podobne ako v erlang alebo edit&continue v msvc)
K spravicke - google apps engine bezi na pythone, asi by z toho dost profitovali.
Myslím, že Writley byl původně nad .NetemV Googlu dělají něco v .NETu? Mám pocit, že jediné povolené jazyky jsou C++, Java, Python a JavaScript. A jo, Google AppEngine je na Pythonu. Jon McAlister vypadal trochu překvapeně, nebo možná pobaveně, když jsem mu říkal, že "it is very interesting, even if it is Python"