Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »Na Google Code se objevil nový projekt Unladen Swallow, který si klade za cíl zvýšit výkonnost standardní implementace Pythonu nejméně pětinásobně. Pro dosažení cíle bude použito LLVM, jehož přechodná reprezentace (IR) nahradí současnou přechodnou reprezentaci v Pythonu. Výsledný IR kód bude pomocí LLVM optimalizován a JITován. Pro optimální výkon na vícejádrových procesorech bude optimalizátor i nový garbage collector vícevláknový. Více v Project Plan, FAQ, a také článku na Ars Technica.
Tiskni
Sdílej:
Hmm, "google pracuje na" a "na google code se objevil nový projekt", to je docela rozdíl, ne?
Ano, ale ve FAQu a komentářích k Project Planu je napsáno, že 2 vývojáři Googlu na tom pracují full-time a ostatní stávající vývojáři na tom pracují v Googlu ve svém 20% čase. Nějak jsem nechtěl úplně duplikovat titulek i v textu zprávičky, a taky jsem někde musel utnout to, co napíšu do zprávičky, a co nechám na čtenářovi, aby se dozvěděl (popř. ověřil) ve FAQ apod
vim ~/.emacs
A není to jedno? Je nezatížená...
Nebyť tohto threadu, tak si to ani neuvedomím a nezasmejem sa.. ;)
Svatý grále!
wow, držím jim palce.
+1
To moc rychly nebylo ta myš se tam cukala ještě dlouho, ale jinak dost fuj!! :-O
Hmm, nějak se s tím roztrhl pytel, koukám, že Apple a Google od sebe "opisujou": MacRuby pojede taky na LLVM
vim ~/.emacs
A o co je z dlouhodobejsiho hlediska lepsi pouzit Parrot nez pouzit LLVM?
Google se nesnazi o obecne blaho ani o nadrzovani Pythonu.
Proste Python pouzivaji, zda se jim pomaly a proto se jej snazi zrychlit - a to nejschudnejsi cestou.
Z dlouhodobého hlediska se o parrotu pořád mluví a skutek utek, zatímco LLVM má obdivuhodné tempo vývoje a funguje. Takže spíš by se spíš mohl začít port perlu 6 na LLVM... Pochybuju, že by google v tomhle neměl jasno.
Duvod? Ja jen, ze se take snazim Python po dlouhe dobe opustit, a prejit na Lisp; ale nevim, jestli to vyjde.
value = convert_to_something(value)
http://www.netbeans.org/features/python/index.html
Trosku OT, ale kto s tym robite - da sa v pythone dynamicky menit kod? Trebars mi bezi server a za chodu vymienam moduly, a pod. (podobne ako v erlang alebo edit&continue v msvc)
K spravicke - google apps engine bezi na pythone, asi by z toho dost profitovali.
Myslím, že Writley byl původně nad .NetemV Googlu dělají něco v .NETu? Mám pocit, že jediné povolené jazyky jsou C++, Java, Python a JavaScript. A jo, Google AppEngine je na Pythonu. Jon McAlister vypadal trochu překvapeně, nebo možná pobaveně, když jsem mu říkal, že "it is very interesting, even if it is Python"