V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Hra Urban Terror původně vznikla jako mod pro Quake 3 a dále její vývoj pokračoval nad enginem ioquake3. Nová verze hry 4.2 je natolik přepracovaná, že bude vydána pod názvem Urban Terror HD. Špatná zpráva je, že už nebude open source. Vývojáři si koupili proprietární licenci použitého enginu.
Tiskni
Sdílej:
Koupili? Kde se píše, že už to nebude free? Navíc, pokud jsem správně pochopil, tak to bude zase založený na Quake 3 enginu, takže by to s tím testováním a vývojem taky nemusel být takovej problém.
Urban Terror developers have also been working out an anti-cheat implementation and there is talk that Urban Terror (HD) is no longer even going to be available for free going forward. It's unknown what operating system platforms will continue to be supported by Urban Terror HD.Není to jistý, ale podle mě to tak dopadne.
Ou šit.
Nevim jak Alien Arena, ale Tremulous už je skoro mrtvý.
To ano, ale zjistilo se že to zas tak velký převrat asi nebude. Většina hráču už odešla, tak se to všechno drží na unlimited serverech, což není tak uplně ono.
docela by mě to zajímalo, jestli s použitím PAE na 32 bit systému si muže aplikace požádat o řekněme 2GB code segment a 6 GB data.Na 32bit x86 toto AFAIK nelze, protože von Neumannova architektura (data i program v jedné paměti a jednom adresovém prostoru) Máš k dispozici maximálně 4GB (mínus věci zmíněné výše - 1GB pro jádro atd.) a do těch se musíš vejít.
The GPL stuff we’ve made public releases of (IoUrbanTerror 4.1 and IOBumpy) will still have their sources available, but there won’t be another Q3/GPL’d Engine Urban Terror release.