V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Spoločnosť IBM uvádza servre postavené na POWER7 - novej verzie POWER architektúry.
Tiskni
Sdílej:
Ono stačí se kouknout na TOP500, např. na prvním místě je Jaguar postavený z normálních AMD Opteronů.Tak se taky podivej jak dlouho mu trvalo, nez byl schopen Roadrunnera (jehoz hlavni devizou jsou prave procesory POWER) predstihnout. A taky jsi jaksi zapomnel dodat, ze ma o sto tisic jader vice...
No ja nevim jestli to pujde. Preci jenom pro Power mluvi veci jako PowerVM, AltiVec... Neco takvoeho na Intelu vubec neni. Ale kdyz uz, tak uz Co ja vim, tak IBM ma Intel 4 socket stroje rady 3950. Davaji do toho bud Opterony nebo Xeony 7400. Power7 zacina na cca 3GHz, takze nejmensi model s podobnym taktem stoji 17kUSD za 2CPU. Kazdy dodatecny CPU prijde cca na 2kUSD. Tim mame vyslednou cenu 21kUSD za 8core, ale pouze 8thread stroj.Nevim to na 100%, ale Intel 5500 muzou byt pouze 2 socketove. Takze rozumnejsi alternativou je asi 2x 3650 (po 2 CPU). Za cca 16kUSD tim dostanem 2x2x4 core x2 thread, coz kvantitativne uz "je ekvivalent" Power7, ale jedna se o 4 sockety, kde jeste ke vsemu 2 jsou v jine krabici.
Power 750 zacina na 34kUSD a muze mit az 4 CPU.
Podle me, ale srovnavame nesrovnatelne. Neco jako porovnavat L-159 a Boeing 747.
Nejvetsi prusvih neni ani tak cena, jak to, ze firmy, ktery na to v CR maji, tak maji min 1 Win stroj. Veskera snaha migrovat 10 serveru na jeden takovyhle krasny stroj skonci na nejakem dementnim Exchange, K2 a spol Osobne se mi Power jevi jako super HW na OLTP/OLAP pro systemy, ktery jsou licencovany na socket.