Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vývojář Arch Linuxu Allan McRae si v souvislosti s přidáním schopnosti kontrolovat PGP podpisy zdrojových kódů do nástroje makepkg
začal všímat toho, jak mnoho projektů zveřejňuje svůj kód, aniž by poskytlo možnost ověření. Vytvořil tedy přehled verifikovatelnosti zdrojových kódů základních projektů, jež umožní sestavení jádra distribuce. Patnáct procet uvedných projektů neumožňuje žádnou verifikaci zdrojových kódů. Z projektů nabízejících dobrou míru ověřitelnosti pak je většina GNU software, u nejž je podepisování standardem. Z rychlého průzkumu mezi dalšími projekty se navíc zdá, že situace tam je ještě horší. V takovém případě poskytuje podepisování balíčků a repozitářů distribucí spíše falešný pocit bezpečí.
Tiskni
Sdílej:
Celých dlouhých 10 let s*ali, snad jako jediná linuxová distribuce, na podepisování distribučních balíčků a teď budou najednou poukazovat že chybí u zdrojáků upstreamu. Ať se jdou zahrabat …
a teď budou najednou poukazovat že chybí u zdrojáků upstreamuVadí ti, že na to upozornil? Z jakého důvodu? A kdyby na to upozornil Pepa z Depa, tak by to bylo OK?
Papežštější než papežTo je pěkný, takže když vím o podobném problému, jako jsem měl já, tak mám držet hubu.
Nikdo na to nesral, nebyli na to lidi. Arch na rozdíl od většiny (ne-li všech) ostatních distribucí nemá jediného placeného vývojáře. Diskuze o podepisování balíčků se objevovali pravidelně, ale kdykoliv došlo na to, aby tti, co nejvíc o podepisování křičí něco udělali, diskuse záhadně skončila. Abych ale nekřivdil všem, možná jednou, dvakrát, se v tom kdosi začal vrtat, ale bez výsledků.Celých dlouhých 10 let s*ali, snad jako jediná linuxová distribuce, na podepisování distribučních balíčků a teď budou najednou poukazovat že chybí u zdrojáků upstreamu. Ať se jdou zahrabat …