Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Kampaň společnosti Jolla na Indiegogo na podporu Jolla Tabletu (zprávička) byla velice úspěšná. Vybráno bylo přes 1,8 milionu dolarů, tj. cílová částka 380 tisíc dolarů byla překonána téměř pětkrát. Pro velký zájem Jolla využila nedávno představenou službu Indiegogo InDemand a minimálně do konce února se s tabletem na Indiegogo vrátila. Navíc také s 64GB verzí. Aktuálně je vybráno přes 2 miliony dolarů.
Tiskni
Sdílej:
Duvod je zrejme ten, ze nestihaji.Nestihaji zverejnovat zdrojaky?
Jo to je dost mozne
Android je mnohem svobodnější systém.Systém možná, ale jak pochodí ten, kdo si nechce zakládat účet u Google? Nesynchronizovat kontakty a kdovíco ještě do cloudu...?
Tak nastesti tu stale je nadeje ve forme tizenu, ten je otevrenejsi nez android
No ta uzavrenost se tykala zejmena verze 2. Od verze 3.0 ktera je momentalne ve vyvoji je tizen mnohem otevrenejsi. Bavim se zejmena o tizen common.
ohledne SDK, tak to je vystavene nad eclipse a je taky otevrene:
https://review.tizen.org/git/?a=project_list;pf=sdk
Its SDK is built on top of open source components, but the entire SDK has been published under a non-open-source Samsung license.A odkazují se na Tizen SDK License Agreement. Jsou tam tedy zastaralé informace nebo ne? Pokud ano, tak to kdyžtak na Wikipedii oprav
Tak ja to myslel tak ze v podstate cele IDE je pod otevrenou licenci, to vlastne pisou i v tom Tizen SDK License Agreement, problem je jen s par komponentama, popravde ani nevim ktere to jsou a zda tam jeste nejake jsou. Takze co se me tyce nevidim v tom velky problem, jakoukoliv cast co pouzivam mohu upravit a opravit, to je pro me to hlavni.
Ale kazdopadne souhlasim ze by bylo fajn kdyby to prekopali tak aby se dalo nahrat obycejne eclipse a tizen sdk by bylo jen sada pluginu kompletne pod OSS licenci.
Tak pokud myslis tizen common tak jo ten pouzivam, v podstate je to neco jako linuxova distribuce, je tam normalne zypper na spravu balicku, takze se da rict ze to je zcela v pohode. Ale co se tyce mobil OS tak zatim existuje oficialne jen Samsung Z1 a ten zatim nemam a nevim zda poridim cekam na neco trochu vykonejsiho. A jelikoz tam bude tizen 2.3 coz byl system primarne spatlan samsungem tak to stejne bude na prd. Doufam ze vyjde nejake solidni zarizeni s tizen 3.
Chcel som tým povedať že to Titszen (Pavlixov návrh :) sa bude približovať OSX.Tu úpravu jména jsem slyšel na konferenci od jiných, autorství mi nepřísluší :).
Titszen se mi paci, asi jim navrhnu jestli to jeste nechteji prejmenovat, treba by to pak melo vetsi sanci uspet . No a titszenem 3 stoji vice firem nez jen samsung (nastesti) napriklad z toho co vidim na mailing listech tak velkou roli tu ma zejmena intel a ten se stara o to aby to nebylo spatlane samsungem. Dokonce jde videt ze lide od intelu davaji lidem ze samsungu dosti najevo ze jim nedovoli nic spatlat.
Napriklad samsung pro verzi 2.3 spatlal svoje nativni api, ktere se rozhodl protlacit do titszen 3 (myslel si ze ho tam proste nacpou a hotovo). Ale to se prepocitali.
jedno z vlaken z mailing listu titszenu
https://lists.tizen.org/pipermail/dev/2015-January/005780.html
EFL je jen jedna cast toho API, JJ OSP se odstranuje ackoliv aplikace v nem napsane stale jeste pobezi.
JJ tak nejak to je(bylo), stejne problem mel i tizen cokoliv pred verzi 3. Nastesti od verze 3 je vyvoj zcela otevreny.