Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Kampaň společnosti Jolla na Indiegogo na podporu Jolla Tabletu (zprávička) byla velice úspěšná. Vybráno bylo přes 1,8 milionu dolarů, tj. cílová částka 380 tisíc dolarů byla překonána téměř pětkrát. Pro velký zájem Jolla využila nedávno představenou službu Indiegogo InDemand a minimálně do konce února se s tabletem na Indiegogo vrátila. Navíc také s 64GB verzí. Aktuálně je vybráno přes 2 miliony dolarů.
Tiskni
Sdílej:
Duvod je zrejme ten, ze nestihaji.Nestihaji zverejnovat zdrojaky?
Jo to je dost mozne
Android je mnohem svobodnější systém.Systém možná, ale jak pochodí ten, kdo si nechce zakládat účet u Google? Nesynchronizovat kontakty a kdovíco ještě do cloudu...?
Tak nastesti tu stale je nadeje ve forme tizenu, ten je otevrenejsi nez android
No ta uzavrenost se tykala zejmena verze 2. Od verze 3.0 ktera je momentalne ve vyvoji je tizen mnohem otevrenejsi. Bavim se zejmena o tizen common.
ohledne SDK, tak to je vystavene nad eclipse a je taky otevrene:
https://review.tizen.org/git/?a=project_list;pf=sdk
Its SDK is built on top of open source components, but the entire SDK has been published under a non-open-source Samsung license.A odkazují se na Tizen SDK License Agreement. Jsou tam tedy zastaralé informace nebo ne? Pokud ano, tak to kdyžtak na Wikipedii oprav
Tak ja to myslel tak ze v podstate cele IDE je pod otevrenou licenci, to vlastne pisou i v tom Tizen SDK License Agreement, problem je jen s par komponentama, popravde ani nevim ktere to jsou a zda tam jeste nejake jsou. Takze co se me tyce nevidim v tom velky problem, jakoukoliv cast co pouzivam mohu upravit a opravit, to je pro me to hlavni.
Ale kazdopadne souhlasim ze by bylo fajn kdyby to prekopali tak aby se dalo nahrat obycejne eclipse a tizen sdk by bylo jen sada pluginu kompletne pod OSS licenci.
Tak pokud myslis tizen common tak jo ten pouzivam, v podstate je to neco jako linuxova distribuce, je tam normalne zypper na spravu balicku, takze se da rict ze to je zcela v pohode. Ale co se tyce mobil OS tak zatim existuje oficialne jen Samsung Z1 a ten zatim nemam a nevim zda poridim cekam na neco trochu vykonejsiho. A jelikoz tam bude tizen 2.3 coz byl system primarne spatlan samsungem tak to stejne bude na prd. Doufam ze vyjde nejake solidni zarizeni s tizen 3.
Chcel som tým povedať že to Titszen (Pavlixov návrh :) sa bude približovať OSX.Tu úpravu jména jsem slyšel na konferenci od jiných, autorství mi nepřísluší :).
Titszen se mi paci, asi jim navrhnu jestli to jeste nechteji prejmenovat, treba by to pak melo vetsi sanci uspet . No a titszenem 3 stoji vice firem nez jen samsung (nastesti) napriklad z toho co vidim na mailing listech tak velkou roli tu ma zejmena intel a ten se stara o to aby to nebylo spatlane samsungem. Dokonce jde videt ze lide od intelu davaji lidem ze samsungu dosti najevo ze jim nedovoli nic spatlat.
Napriklad samsung pro verzi 2.3 spatlal svoje nativni api, ktere se rozhodl protlacit do titszen 3 (myslel si ze ho tam proste nacpou a hotovo). Ale to se prepocitali.
jedno z vlaken z mailing listu titszenu
https://lists.tizen.org/pipermail/dev/2015-January/005780.html
EFL je jen jedna cast toho API, JJ OSP se odstranuje ackoliv aplikace v nem napsane stale jeste pobezi.
JJ tak nejak to je(bylo), stejne problem mel i tizen cokoliv pred verzi 3. Nastesti od verze 3 je vyvoj zcela otevreny.