Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Na konferenci FOSDEM byl představen projekt KDE neon. Cílem projektu je nabídnout uživatelům i vývojářům nejnovější verze KDE softwaru nad Ubuntu LTS (dočasně nad 15.10). Podrobnosti v nejčastěji kladených dotazech (FAQ).
Tiskni
Sdílej:
Spousta úsilí vyhozená oknem na ulici. Stačilo by zrušit zbytečné a bezpečnostními chybami překypující Ubuntu LTS a bylo by vymalováno. Lidská práce vynaložená na tuhle zbytečnost by pak mohla posloužit mnohem smysluplněji jinde.
Tohle je přesně jeden ze způsobů, jakými projekty typu Blbuntu poškozují linuxový desktop. Kromě spolehlivého odpuzování nových uživatelů mají navíc taky schopnost odvracet pozornost od podstatných problémů k problémům fiktivním, zcela podružným nebo naschvál vyvolaným.
Tohle je přesně jeden ze způsobů, jakými jedinci typu Andrej poškozují linuxový desktop. Kromě spolehlivého odpuzování nových uživatelů mají navíc taky schopnost odvracet pozornost od podstatných problémů k problémům fiktivním, zcela podružným nebo naschvál vyvolaným.
KABOOM!!!1!
Ale no tak, anonyme!
Já opravdu nemám ani ten nejmenší důvod mít pocit méněcennosti.
Někteří méně zdatní diskutéři (velmi mírně a slušně řečeno) rádi používají sousloví „pocit méněcennosti“ čistě ze zásady ve všech situacích, kdy už nevědí, co říct. Tohle je přímo učebnicový příklad.
Kde přesně šířím nesnášenlivost? Jakou? Žiješ ve světě bludů a fantazie, zdá se. Čím přesně poškozuji linuxový desktop? Mně se zdá, že ses právě zamotal do vlastních výmyslů.
Asi bych to tak expresivně jako autor původního komentáře nenapsal, ale to, že je Ubuntu jedna z nejhorších distribucí, co se týče počtu nezáplatovaných bezpečnostních chyb, je bohužel smutná realita. Že je Ubuntu i přesto nejpopulárnější distribucí, ukazuje, že drtivé většině lidí je bezpečnost úplně ukradená, což je ještě smutnější fakt.
Sobotku hackli díky známé chybě v OS, kterou neměl záplatovanou. Principielně je jedno, jestli se jedná o Windows nebo Ubuntu. Čím víc takových nezáplatovaných děr systém obsahuje, tím větší je riziko, že se může něco takového člověku stát. Pokud se chlácholíš tím, že na tvém desktopu to přece nikdo nezneužije, tak mi nezbývá než ti držet palce, aby se to opravdu nikdy nestalo.
By comparison, Ubuntu 15.10 (the latest release) shipped with WebKitGTK+ 2.8.5, which has never been updated; it’s affected by about 40 vulnerabilities fixed in the latest upstream release. Ubuntu organizes its software into various repositories, and provides security support only to software in the main repository. This version of WebKitGTK+ is in Ubuntu’s “universe” repository, not in main, so it is excluded from security support. Ubuntu users might be surprised to learn that a large portion of Ubuntu software is in universe and therefore excluded from security support; this is in contrast to almost all other distributions, which typically provide security updates for all the software they ship.To je asi ten největší průšvih s Ubuntu. Že 3/4 balíčků, které jsou uživatelům k dispozici, nedostává vůbec žádné bezpečnostní aktualizace.