Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Byly zveřejněny videozáznamy, dostupné také s prezentacemi přímo z programu, a také fotogalerie z open source komunitní konference DevConf.CZ 2025 konané od 12. do 14. června v Brně.
Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Byla vydána první beta verze KDE Plasma Next. Plasma Next je kódové označení pro novou verzi desktopového prostředí KDE postaveného nad KDE Frameworks 5. KDE poprvé přichází se svým vlastním fontem Oxygen. Podrobnosti o nejnovější verzi Plasma Next v oznámení o vydání. Pro zájemce o vyzkoušení je k dispozici Neon5 ISO.
Tiskni
Sdílej:
solidní prostředí, které si mohu přizpůsobit přesně tomu, co mně vyhovujeJde už přizpůsobit aspoň okno tak, abych neviděl to nevyužité místo ale stále jsem neměl problémy se skrytím textu uvnitř těch rámců vně okna? Když sem naposledy používal 4.6.X např. u nastavení napájení (3rámy uvnitř) nebo kinfocenter/klog apod. (2rámy uvnitř) byly s tím problémy. Stále tam určitě nejde použít okno v černé barvě (max. šedá do určitého maxima) tak, aby to nevypadalo hrozivě. A všiml sis prvků inspirovaných od GNOME? Jen ta nevyužitá plocha, tam stále zůstává. Je to takový hybrid.
Skoda, ze sa prenastavenie ikon neprejavi aj na taskbare.
To záleží na vzhledu Plasmy. Různé používají různé ikonky v systémové části panelu.
Co mě však štve -- a dostalo se to do posledního vydání KDE4 -- je nový správce sítí (plasmoid). Zmatečný ...+1; hlavně mi v něm chybí scrollbary, takže co se nevejde na obrazovku, na to se nedostanu ... nicméně už nějak nemám sil to s někým řešit ...
Dá se jednoduše scrollovat kolečkem myši... když ho ta myš má doteď jsem se na thinkpadím touchpadu ten úžasný chvat na scrollování nenaučil ...
nebo se dá applet zvětšit.... takže co se nevejde na obrazovku ...
a mám otevřeno desítky okenUz to je na Chocholouska.