Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Byla vydána první beta verze KDE Plasma Next. Plasma Next je kódové označení pro novou verzi desktopového prostředí KDE postaveného nad KDE Frameworks 5. KDE poprvé přichází se svým vlastním fontem Oxygen. Podrobnosti o nejnovější verzi Plasma Next v oznámení o vydání. Pro zájemce o vyzkoušení je k dispozici Neon5 ISO.
Tiskni
Sdílej:
solidní prostředí, které si mohu přizpůsobit přesně tomu, co mně vyhovujeJde už přizpůsobit aspoň okno tak, abych neviděl to nevyužité místo ale stále jsem neměl problémy se skrytím textu uvnitř těch rámců vně okna? Když sem naposledy používal 4.6.X např. u nastavení napájení (3rámy uvnitř) nebo kinfocenter/klog apod. (2rámy uvnitř) byly s tím problémy. Stále tam určitě nejde použít okno v černé barvě (max. šedá do určitého maxima) tak, aby to nevypadalo hrozivě. A všiml sis prvků inspirovaných od GNOME? Jen ta nevyužitá plocha, tam stále zůstává. Je to takový hybrid.
Skoda, ze sa prenastavenie ikon neprejavi aj na taskbare.
To záleží na vzhledu Plasmy. Různé používají různé ikonky v systémové části panelu.
Co mě však štve -- a dostalo se to do posledního vydání KDE4 -- je nový správce sítí (plasmoid). Zmatečný ...+1; hlavně mi v něm chybí scrollbary, takže co se nevejde na obrazovku, na to se nedostanu ... nicméně už nějak nemám sil to s někým řešit ...
Dá se jednoduše scrollovat kolečkem myši... když ho ta myš má doteď jsem se na thinkpadím touchpadu ten úžasný chvat na scrollování nenaučil ...
nebo se dá applet zvětšit.... takže co se nevejde na obrazovku ...
a mám otevřeno desítky okenUz to je na Chocholouska.