Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Vyšlo KOffice 2.1 Beta 2. Zlepšuje import dokumentů MS Office (především Word a PowerPoint) a umí zobrazovat tabulky vytvořené v jiných programech (a upravovat obsah jejich buněk). Kromě toho opravuje spoustu chyb, protože to je teď hlavní prioritou před vydáním stabilní verze.
Tiskni
Sdílej:
ano pouziva ODF-ko
Bohuzel podle standardu, takze je nekompatibilni s OO.org, ktery si jede po svem :(
No napsal jsem to mozna trosku blbe - autori trebas KPresenteru resi, jak renderovat nektere prezentace - jestli spravne podle ODF nebo blbe, ale tak aby sly otevrit ty z OO.org. Nasel jsem ted na rychlo jeden blogpost http://slangkamp.wordpress.com/category/kpresenter/ ale tusim, ze problem, na ktery jsem kdysi prave pri testovani KO byl jiny. Chteli jsme KO 2 do Fedory, ale po testech jsem si to rozmyslel. Kazdopadne jsem se pak musel omluvit, pac to fakt renderovalo spravne
Problem je taky v tom, ze OO.org to opravit nemuzou kvuli zachovani kompatibility a zase snazit se simulovat bugy - to uz tu jednou bylo s IE...
Nepouzitelne jako 2.0 i ostatní verze 2 řady. Import XLS s 3 taby s provázáním buněk spolehlivě pošle Kspread ke všem čertům. Verze co je nativně v OpenSuse 11.1 to otevřela v pořádku.
Kword stále má problémy s čtením dokumentů .DOC ( .doc 1312 000 , obrázky , tabulky - čumí na importu cca minutu a pak hodí záda s tím, že to nelze otevřít ) , No jsem nucen stále používat OpenOffice ( od Novellu ne od OO )
No já osobně tenhle počin taky nechápu, proč raději nevrhnou síly na pořádnou integraci OOo do KDE4. Už by ve 3.1.1 měla být. Dělat další nepodarek mi příjde zbytečné.
Na Kritu jsem zvědavý. Osobně ale u kanc. balíku potřebuju aby mi otevřel všechno co mi kdo pošle (a že lidi maj v tomto ohledu velkou fantazii :o)) a pokud možno při tom nespadl na hubu a v tom OOo vede. Je to moloch, ale nejsem si jistý, zdali právě u kanc. balíku není moloch dobrá cesta. Spolupráce jedn. programů atp. Osobně ale držím KOfficu palce, i když ho nepoužívám.
jj, toto potvrdzujem.
Napr. momentalne plati KO Gmbh dvoch vyvojaroch na plny alebo ciastocny uväzok. Jeden pracuje na tom, aby KOffice bezal aj na nejakych Nokia telefonoch, asi N9x alebo nejaky podobny model. A druhy pracuje na ODF a s tym suvisiacich veciach.
Ja pracujem na Krite v ramci diplomky momentalne.
KOffice ma malo vyvojarov oproti OOo...
Vývojářům KOffice fandím a těším se na den kdy budou KOffice stačit na všechnu takovou tu normální práci – není nad pěkně svižné, do desktopu zaintegrované cokoli, kancelářský balík nevyjímaje – a ač nejsem žádný velký optimista, věřím že se tak jednou stane
Akorát mě trochu rozesmutní, když vidím jak je někdo (kór když sám udělá h***o) schopen sprostě nadávat a kydat na něčí práci ať je jakákoli
KOffice se možná co do množství přidané funkcionality mílovými kroky kupředu nepohybuje a určitě má co dohánět vůči starší řadě, ale to je přirozené a zcela v pořádku: chvíli to trvá než se připraví kvalitní framework, během té doby nemusí být na první pohled vidět žádný nebo jen malý pokrok; ovšem když se zadaří, můžeme se nakonec dočkat odměny v podobě výrazného boomu v nárustu funkcionality – to když budeme trpěliví, budeme těmto lidem fandit a dovolíme jim dělat svou práci tak dobře jak se ji dělat snaží; ne že je budeme zbytečně tlačit směrem kvantity na úkor kvality