Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Dnes končí podpora Ubuntu 17.10 Artful Aardvark. Uživatelům je doporučen přechod na Ubuntu 18.04 Bionic Beaver s prodlouženou podporou do roku 2023. Podpora standardních verzí Ubuntu je 9 měsíců. Verze 17.10 byla vydána 19. října 2017.
Tiskni
Sdílej:
Uživatelům je doporučen přechod na Ubuntu 18.04 Bionic Beaver s prodlouženou podporou do roku 2023.
Já bych uživatelům doporučil přejít na rozumný systém, který je nenutí k zoufalé volbě mezi otravnou vše rozbíjející aktualizací každého půl roku na jedné straně a fosilním systémem na druhé straně, to vše navíc jen proto, že chce napodobovat Shitdows a jejich "verze".
Na svobodném desktopu nejsou potřeba žádné "verze", žádné dramatické "přechody" na jiné "verze" a žádná "prodloužená" "podpora". Distribucí, které žádné takové nesmysly nemají, je dostatečná spousta.
Přece jen máme druhou dekádu 21. století, která se už dokonce chýlí ke konci, takže opravdu nechápu, proč chce někdo stále vzpomínat na "verzi" 95, 98, Millennium a další noční můry.
Proč každý druhý den? Co je to za blbost?
Aktualizace běží minimálně každou hodinu, protože na slušné distribuci hodné tohoto století se uživatel aktualizace nebojí.
Kdo se bojí, má špatnou distribuci. Get over it. Nebo vyměňte současnou distribuci za něco, co funguje.
Jeden systém mám od roku 2005 a nikdy (n.i.k.d.y) nevyžadoval „upgrade“ na novou „verzi“. Přesto je aktuální. Ano, pouštím ho jen jednou za půl roku a čistě jen pro zábavu, abych se podíval, že fakt ještě funguje a dá se aktualizovat, protože 768 MB RAM mi nějak nesedí. Ale … funguje. Které je to distro, to už ponechám čtenáři za jednoduché cvičení.
Není to náhodou tím, že opravit jeden konfigurák každý měsíc je snazší než opravit 60 konfiguráků najednou po 5 letech?
Bingo. Jo, to bude asi ono.