Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Security Session je nekomerční konference, jejímž cílem je informovat návštěvníky o aktuálních hrozbách a novinkách na poli informační bezpečnosti. Nejedná se o běžnou konferenci, jejíž hlavní náplní je prezentace “bezpečnostních produktů” ze strany obchodníků. Vystupovat zde budou odborníci, kteří reálně řeší počítačové hrozby, navrhují a implementují bezpečnostní produkty/politiky a monitorují dění na síti. Přívlastek session má navíc podtrhovat atmosféru, kterou se budeme snažit vytvořit. Konference nemá působit jako oficiální událost. Má být v prvé řadě srazem přátel s podobným zaměřením a podobným okruhem zájmů. Po konferenci navíc pořádáme AfterParty, kde můžete diskutovat s přednášejícími.
Přednášky:
DoS útoky a ochrana - Boris Mutina, Zone-H.org
Kryptoanarchie po 19 letech - Pavol Lupták, Nethemba s.r.o.
Síla botnetu - Jakub Alimov, nezavislý
Implementace systémů HIPS: historie a současnost - Martin Dráb, VrtuleX.net, Secit.sk
Hardening Linuxových systemů a představení distribuce Securix GNU/Linux - Martin Čmelík, Security-Portal.cz
Writing Exploits - Norbert Szetei, Nethemba s.r.o.
Touchless Fingerprint Recognition - Torsten Meister, Touchless Biometric Systems AG, jazyk: AJ
Biometrie v praxi - Ondřej Nezhyba, MOVIBIO s.r.o.
CUDA multiforcer – představení možností dešifrování hashů známých algoritmů s HW akcelerací - Adam Leskovjan
Více informací na: http://session.security-portal.cz/
Tiskni
Sdílej: