Organizace Software Freedom Conservancy vyzývá všechny vývojáře svobodného a open source softwaru k opuštění GitHubu. Proprietárního GitHubu vlastněného společností Microsoft, jejíž manažeři opakovaně napadají copyleftové licence a komerční Copilot je dokonce ignoruje.
Byla vydána verze 1.62.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
OpenGL (Wikipedie) slaví 30 let. Specifikace verze 1.0 byla vydána 30. června 1992.
Rodina Raspberry Pi se rozrostla o 3 nové členy Raspberry Pi Pico W, H a WH aneb jednočipový počítač Raspberry Pi Pico s Wi-Fi, Header (piny) a Wi-Fi a Header.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2022 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 20. a 21. června v Brně.
Společnost Collabora vydala verzi 22.05 online kancelářského balíku Collabora Online Development Edition (CODE). Přehled novinek i s náhledy v oznámení. Nová je kontrola stylu a gramatiky pomocí LanguageTool. Calc umí 16 384 sloupců. Přidána byla podpora WebP. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Vydání Collabora Online s podporou je plánováno na červenec.
Slovenská ministryně investic, regionálního rozvoje a informatizace používá heslo Mirri2020. Zveřejnila video, kde je vidět heslo nalepené na notebooku (Facebook, TA3).
UBports, nadace a komunita kolem Ubuntu pro telefony a tablety Ubuntu Touch (seznam podporovaných zařízení), vydala Ubuntu Touch OTA-23. Nejnovější verze je pořád založena na Ubuntu 16.04. Pracuje se na přechodu na Ubuntu 20.04.
Svobodný video editor Pitivi (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2022.06 — Reel Easing. Z novinek je zdůrazněna možnost sledování objektu pomocí OpenCV a detekce rytmu pomocí librosa. Nový Pitivi by měl být na Flathubu do několika dnů.
Vývojáři běhového prostředí (runtime) pro JavaScript a TypeScript Deno oznámili vydání stabilní verze 1.0 full stack web frameworku Fresh pro Deno.
Uživatel jménem DoctorBeet informuje na svém blogu, že chytré televize od LG (LG Smart TV) odesílají citlivé informace na servery LG. Pomocí Wiresharku monitoroval komunikaci mezi televizí a servery LG. O každém přepnutí televizního kanálu jsou servery informovány. Při připojení USB disku jsou na servery odeslány názvy souborů nacházejících se na disku. LG sbírá tyto informace, aby mohlo nabízet cílenou reklamu (LG Smart AD). Odesílání informací lze částečně v nastavení televize zakázat. Autor doporučuje zakázat komunikaci na firewallu.
Tiskni
Sdílej:
ktory bez funkcneho pripojenia na interent neumzonoval nahravat a prehravat z ext.disku.COZE ?!
Nádhera, asi si to hned poběžím koupit...ktory bez funkcneho pripojenia na interent neumzonoval nahravat a prehravat z ext.disku.COZE ?!
This really just happened: "Hello, LG support" "Hi, I'm calling about your smart TVs" "What is your address and postcode?" "Why do you need to know?" "In case we want to write to you" "It's excessive data collection that I am calling about..."
blacklist.append('LG')
print blacklist
>>> print blacklist
SyntaxError: invalid syntax
>>>
Ani ne…Já když se kouknu, od koho všeho bych nesměl kupovat, tak bych si asi nic nevybral. Například je na seznamu HP (backdoor), Epson (DRM), Samosung (DRM) a Canon (DRM, nepodpora Linuxu) a teď bych chtěl koupit tiskárnu…
Podle někoho je šmírování prospěšné:
Richard Posner publikoval v časopisu The Conversation text kritizující současnou posedlost soukromím. Podle něj např. sledování zákazníků při nákupech zvyšuje na všech stranách ekonomickou efektivitu. Ta mj. předpokládá, že strany účastnící se transakcí mají k dispozici maximum informací.
Aneb ItBiz coby nevysychající pramen IT humoru.
Ta mj. předpokládá, že strany účastnící se transakcí mají k dispozici maximum informací.Tak tak, obchodník má mít o zákaznících všechny informace, které chce. Zákazníci mají mít o obchodníkovi taktéž všechny informace, které chce. :D
Akoby nesčítanie niečomu zabránilo. Použili by sa matriky, udania, rasové profily...
Tá druhá veta to je čo? Maj názor aký chceš, ale ak ho prejavíš, tak ťa zastrelím? Podobná sloboda slova bola aj za komunistov, horšie to bolo so slobodou potom.