Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Po přibližně třech letech usilovné práce vychází Linux Mint Debian Edition. Linux Mint byl až donedávna založen vždy na poslední verzi Ubuntu. S vydáním Linux Mint 9 LTS se však vývojáři rozhodli věnovat ve větší míře právě tomuto projektu. S přechodem k Debianu vývojáři doufají ve vyšší výkon a spolehlivost. LMDE obsahuje GNOME a prohlížeč Firefox spolu s dalšími základními programy. Více informací v release notes.
Tiskni
Sdílej:
protože má ve standardu aplikace z GNOME i z KDE, takže vláčí obě hlavní knihovny a přišlo mi proto náročnější než samotné GNOMEV LXDE rozhodně nic z KDE není. Je založeno na gtk2, takže je tady spojitost s GNOME a okenní manažer je openbox. To je nejspíš nějaká vymoženost Mandrivy, tam se instalují všemožné hovadiny automaticky. Náročnější než GNOME LXDE určitě taky není, po startu zabírá něco málo přes 100 MB RAM, což je paráda. Já považuju LXDE za nejpoužitelnější odlehčené prostředí, které má opravdu svižné a rychlé odezvy. Jediné co mi chybí, je nějaký pořádný editor menu. Po čase je totiž v menu docela bordel a zatím to jde upravovat jenom skrze editaci .desktop souborů.