Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Slashdot upozorňuje na port Linuxu na grafickou kalkulačku TI-Nspire CX. Na kalkulačce lze spustit dokonce X server a tedy i kalkulačku xcalc (calcception). Ukázkové video s "links -g" na YouTube.
Tiskni
Sdílej:
uz jen kvuli velikostiNo, to je pravda. I když stejně s sebou všude tahám notebook.
baterii aby to dokazalo bezet dlouho jak tato kalkulackaBěžně chodíš provozovat vědecké výpočty na grafické kalkulačce do pralesa bez zásuvek?
Používáš běžně kalkulačku někde, kde nejsou nejbližší zásuvky kilometry daleko?No, lentilkovou (případně „vědeckou“ - obohacenou o trigonometrii) kalkulačku řekněme, že ano, ale grafující určitě ne.
Ačkoli podle tvé první poznámky soudím, že jsi na místě, kde není poblíž elektrická síť, možná ani v životě nebyl...Skoro
V praci pouzivam taky obcas kalkulacku a rozhodne nepotrebuju, abych se musel priblizit na 2 metry k liste, kde je zasuvka a navic z tech 6ti co mam, jsou 3 do pc (2 monitory, pc)…
Nokia N8 has AMOLED 360x640 pixels DSI LCD. Replacement screen is about ~$35, another ~$25 for Multitouch Synaptics T1021A touchscreen (I2C + interrupt IO, no docs/drivers).Rpí stojí $35, takže dohromady $70. Kalkulačka stojí $170, takže tlačítka, plošňák a krabička by musely dohromady stát $100, což by bylo více než polovina ceny kalkulačky a i více než cena jednoho Rpí s LCD.
ten plosnak ti navrhne kdo? Kdyz si spocitas, kolik casu ti to sezere.Plošňák mě navrhne návrhář plošných spojů, stejně jako to dělal jeho kolega na Rpí nebo na TI kalkulačce. A to za zhruba stejnou cenu (oproti Rpí nebudou mechanicky náročné konektory, ale zase budou plošky na membránový tlačítka). Tenhle argument je ale tak i proti TI kalkulačce, neboť tam plošňáky s tlačítkama navrhovali už desítky let a minimálně v tom budou mít praxi. Jejich cena plošňáku by pak neměla být vysoká, ale je.
a ty plasty okolo ti vyrobi kdo?To nevím, asi designér? Podle zbylé ceny na TI kalkulačce to vypadá, že ale dělaj každou kastli pilníkem manufakturně
rpi te s postovnym
o porovnání výrobní cenyJá Rpí kupovat nechci, jen ho používám jako min(ceny_desek). Pokud by se to vyrábělo sériově. Tak poštovné bude zanedbatelné.
klavesnice rekneme 300To se mi zdá moc. To bych si radši koupil tři tyhle. Vtipný, že bych měl víc plastu, kontaktů a membrány než kolik má krabička a tlačítka u TI
ale furt mi tam chybi nejak ta vydrz na baterie.Koukal jsem se ještě jednou na wikipedii (tentokrát pozorně) a je to slabota. Chápu, že to není segmentová Casio, ale že to musí mít 1060mAh akumulátor to je docela overkill :-O. S tím ale jde ruku v ruce vyšší spotřeba no. Zahlídl jsem nějakej text, kde psali, že baterie vydrží při průměrném studentském používání až dva týdny a při denním intenzivním používání asi pět dní. To se už spotřebě Rpí docela blíží (zvlášť pokud by se podtaktovala). Pokud má ten akumulátor 3.6V, tak má zhruba 3.6Wh. Čili Rpí by na to jelo kolik, hodinu/dvě? Na druhou stranu kalkulačka zřejmě nebude fungovat jako přehrávač HD filmů, takže vlastně pokud nikdo nezadá přerušení z klávesnice, tak může být procesor plně uspaný. To by mohlo jít udělat i na Rpí.