Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Wayland byl vydán ve verzi 1.24.0. Jde o menší vydání po více než roce. Více funkcionality bývá přidáváno v průběžných vydáních Wayland Protocols.
Textový editor Geany byl vydán ve verzi 2.1. Jde o udržovací vydání po bezmála dvou letech. Obsahuje drobná vylepšení vyhledávání, aktualizace podpory zvýrazňování syntaxe a dále převážně opravy chyb.
Letošní konference LinuxDays proběhne 3. října a pouze online. Můžete hlasovat o přednáškách. Po 15. září bude zveřejněn program.
Tiskni
Sdílej:
neboj nic se mi nestalo jenom nato prostě kašlu :D ;D
ale na flašku s alkoholovou dezinfekcí ti stačí to brčko pod rouškou ne?? :O :D ;D ;D
Sestavte si Fedoru na míru, třeba pro cloudTo už pak nebude Fedora.
Omlouváme se za komplikace, ale jinak to letos bohužel nejde.Omlouvat se nemusíte, stačí, když se přizpůsobíte nové situaci a zajistíte občerstvení i pro vzdálené účastníky. Pošta stále funguje, kromě toho je tu spousta dalších firem, které umí doručit balíček s občerstvením. Myslím, že rozumným minimem by byla malá termoska s kávou a pár chlebíčků. Řízky a ovoce samozřejmě potěší taky. S takovýmto zázemím není problém zhlédnout pár přednášek a třeba i poslat nějaký dotaz přednášejícímu, aby měl pocit, že je na konferenci a má kontakt s publikem. Mimochodem, uvažovali jste o doručování pomocí dronů? Jsou tu projekty jako AdruPilot nebo PX4 - to by myslím bylo zajímavé a mělo souvislost i s tématem konference. Řada mých vrstevníků dnes raději ani nevychází z bytu, ale otevřít okno a přijmout balíček od dronu většinou není problém. Případně dron může složit náklad na balkón, kde lze ty věci snadno vydezinfikovat nebo nechat chvíli v karanténě. Také bych doporučoval přejmenovat akci na GNU/LinuxDays, protože o jádru (kernelu) tam těch přednášek je minimum a většina se týká celého operačního systému. A kromě "streamování" po tzv. internetu by nebylo špatné dělat přenos i rádiem - asi by to chtělo se domluvit s ČTU na dočasném licencování nějaké frekvence, ale na tu chvilku by to snad neměl být problém. Ne všichni totiž mají doma internet. Spousta, hlavně dříve narozených, občanů komunikuje s okolím právě prostřednictvím rádia. Někteří chodí přes PR na BBS, ale nejrozšířenější je stále hlasová komunikace a morseovka. Teď máte jedinečnou příležitost dokázat, že mladá generace není tak bezohledná a omezená, jak se říká!