Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Peter Hansteen varuje před třetím kolem bruteforce útoků na ledabyle zabezpečené linuxové stroje. Hlavním viníkem je linuxový malware dt_ssh5. Upozorňuje Slashdot.
Tiskni
Sdílej:
>>>útoků na ledabyle zabezpečené linuxové stroje.
To je i muj webserver (viz paticka). Ze by konecne utok brutalni silou ?
Cakajte prosim nestiham, co to ma znamenat virus v linuxe? OMG ta to co je?...
Vysvetli mi niekdo ako sa mam branit takymto virusom?
na sve stroje se dostanu jen z VPN (openvpn). Z venku mam port 22 filtered. Jsem v poho? nebo take neco hrozi?
V článku jasně zdůrazňují dva způsoby průniku: uhádnutí hesla k SSH a špatná webová aplikace (často redakční systémy), která umožní spuštění lokálního kódu.
Druhý způsob je především otázka pravidelných aktualizací, což by si měli uvědomit všichni ti, co v minulé anketě tvrdili, že nejlepší je neaktualizovat, protože by se něco mohlo pokazit.
Útočníkům totiž jde o to, aby získali co nejvíc shellů, což se mimo jiné projeví nárůstem SSH útoků, což byla věc, která autora vyprovokovala ke článku.