Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Federic Crozat ve svém blogu informuje, že bude jako boot splash v Mandrivě 2010 použit Plymouth a nahradí tak stávající Splashy. Bude přítomen již v beta verzi, která by měla vyjít koncem dnešního dne.
Tiskni
Sdílej:
Škoda, že jsem to ještě neviděl běžet v praxi, žádná z GK co mám to nepodporuje. Snad příští PC za rok.
Přesně, člověk ihned pozná, že to zkompilované jádro prostě dál nepojede...
Nevite nekdo jak je na tom directFB port GTK ?
Nevite nekdo jak je na tom directFB port GTK ?Jak by na tom byl? Když jsem to zkoušel ještě někdy v Gentoo, tak
just works. Stále mám nutkání si ho zkusit přeložit i v binárním distru.
Prostě CTRL + ALT + ? rulezSHIFT + doleva/doprava
zvláště teďka s nouveaudrmfbTo dělá co?
SHIFT + doleva/dopravaJá vím. Tildu/Yakuake samozřejmě používám. Ale tak jak jsem to viděl tuším u Kolíbáče(Yakuake přes celou obrazovku) bych to nemohl. make menuconfig jedině na virtuálním terminálu.
To dělá co?Nebliká v kombinaci s Nouveau pod Xkama.
A aky je prosim vas rozdiel medzi tym a napriklad http://dev.gentoo.org/~spock/projects/gensplash/ ? Lebo podla screenshotov vydim, ze to je len dalsi bootsplash program.
Plymouth by mel mit integrovany i graficky prompt pro zadani hesla, napr. pro odemykani LUKSTo má minimálně usplash taky.
Ještě by to mělo podporovat plynulý přechod mezi konzolí a X, takže by neměla být vidět blikací čárkaK tomu není Plymouth potřeba. To je výsledek spolupráce Xek a KMS.
tak tu čárku uvidíte i s KMSJakou zase čárku?
jen nebude přepnutí do X měnit mód. Ale plymouth je zobrazen, čeká na start xka (na stejném VT) a pak akorát vidíte kurzor a když vám login manager nezmění pozadí, tak to vypadá docela hezky.Když oddělám volbu rhgb(leda by to dělal ten plymouth --deamonize co se spouští v initrd, teď se ni nechce sestavovat nový initrd abych to zkusil) a valí to normálně v textovém módu(přes fbcon), tak když dojde na X, tak ty prvně aktivují kurzor(HW akcelerovaný animovaný kurzor na framebufferu vypadá opravdu perfektně, byla by to perfektní náhrada za gpm), pak si sniffne Xko obsah framebufferu a udělá ten přechod na GDM. I když mi nevalí framebuffer, tak Xka ten přechod udělají, akorát z černé a ne ze sniffovaného obsahu framebufferu. Z toho tedy soudím, že s tím nemá co Plymouth dělat(pravda, zatím jsem neměl potřebu ho dostat z initrd).
Jardíku, o tom vykání už jsem ti něco říkal.Sry, tvoje přezdívka ve mně vzbuzuje úctu a proto ti vykám
Stejně budu muset sestavit nový initrd, tak z toho ten plymouth zkusím vysekat a uvidím. Ale asi máš jinak pravdu(protože, ručně spuštěné Xka nic takového nedělají).Tak jsem teda vysekal ten plymouth(teda krom plymouth --switch-root, ale to snad nebude mít vliv) a jediný vliv to mělo na to, že se Xka nespustili na první, ale na sedmé konzole. Ale jak HW myš, tak fade efekt se odehrál, takže předpokládám, že na to plymouth opravdu nebude mít vliv.
Plymouth by mel mit integrovany i graficky prompt pro zadani hesla, napr. pro odemykani LUKS.On toho umí víc. Sám neznám všechny featury. Snad to bude někde lépe popsané.
Gensplash (fbcondecor) je hack, ktery se mi nikdy nepodarilo spolehlive rozjet (a to mam Gentoo).Jo, to vim. To bude IMHO ten největší rozdíl, ale také má více core funkcí.