Živé ISO obrazy Debianu Bookworm jsou 100 % reprodukovatelné.
Boudhayan "bbhtt" Bhattcharya v článku Uzavření kapitoly o OpenH264 vysvětluje, proč bylo OpenH264 odstraněno z Freedesktop SDK.
Představeny byly nové verze AI modelů: DeepSeek V3-0324, Google Gemini 2.5 a OpenAI 4o Image Generation.
XZ Utils (Wikipedie) byly vydány ve verzi 5.8.0. Jedná se o první větší vydání od backdooru v XZ v loňském roce.
Byla vydána nová verze 0.40.0 multimediálního přehrávače mpv (Wikipedie) vycházejícího z přehrávačů MPlayer a mplayer2. Přehled novinek, změn a oprav na GitHubu. Požadován je FFmpeg 6.1 nebo novější a také libplacebo 6.338.2 nebo novější.
Byla vydána nová verze 2.20 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), byl vydán ve verzi 1.3.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Vypíchnut je interaktivní HTML BOM (Bill of Materials) a počáteční podpora Rustu. Zdrojové kódy LibrePCB jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Minulý měsíc Hector "marcan" Martin skončil jako upstream vývojář linuxového jádra i jako vedoucí projektu Asahi Linux. Vývoj Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon, ale pokračuje dál. Byl publikován březnový přehled dění a novinek z vývoje. Vývojáře lze podpořit na Open Collective.
Ruská firma Operation Zero nabízí až $4 miliony za funkčí exploit komunikační platformy Telegram. Nabídku učinila na platformě X. Firma je známá prodejem exploitů ruské vládě a soukromým společnostem. Další informace na securityweek.com.
Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.13 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.14. Proč až v pondělí? V neděli prostě zapomněl :-). Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Mapy Google dnes slaví 20 let. Spuštěny byly 8. února 2005. Svět se přesunul od papírových map k digitálním. A ke Street View, Live View, Immersive View, …
Tiskni
Sdílej:
Ono je pravda že OSM na Sahare toho veľa neukážeAle když je to potřeba, tak právě OSM se používá pro humanitární mapování (např. Missing Maps), nikoliv proprietární mapy jablečné či písmenkové.
Seznam prebera OSM mapy a k POI umoznuje pridavat fotky. Lenze importuje aj body kde nic realne neexistuje pretoze je tam napr tag fixme: set exact position a varianty.to fakt nedokážeš pochopit těhle pár slov?
S tym, ze ked si to clovek nepozrie na osm tak pride na miesta kde sa neciti zrovna 3x bezpecne.Takže si išiel naslepo po neznámom teréne, náhodou si narazil na POI s príznakom FIXME, a vtedy si sa necítil bezpečne. Mal by si niečo zmeniť.
Tým zadarmo si myslel Google Maps?
Jenom tady ze sebe děláš nevzdělaného idiota... Skutečnost je taková, že pokud jde o přístup ke geografickým datům, tak skoro žádný jiný stát na světě nemá tak otevřená data jako USA. V drtivé většině případů se tam dodržuje princip "public money, public data" a to co veřejně poskytují agentury jako NASA nebo NOAA jim můžeme jenom závidět. A jen tak mimochodem, prvotní data z USA v OSM vznikla z TIGER od US Census Bureau, na OSM wiki je o tom celý článek, kde se dozvíš i to, proč už se nyní aktuální TIGER data nepoužívají...
Ne, to je zcela cíleně směrováno na tebe a tvoje nesmysly typu:
V civilizovaných krajinách je slobodný prístup ku informáciám, vrátane zoznamu a koordinátov ulíc.
protože o tom, jaká data jsou v USA (nebo lépe "z USA", neb poskytují volně i data mimo USA) volně dostupná nevíš očividně vůbec nic a přesto tady jedeš celé vlákno "údernické agitky", jak je to tam hrozné...