Google Chrome 132 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 132.0.6834.83 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána verze 11.0.0 knihovny libvirt (Wikipedie) zastřešující různé virtualizační technologie a vytvářející jednotné rozhraní pro správu virtuálních strojů. Současně byl ve verzi 11.0.0 vydán související modul pro Python libvirt-python. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 3.4.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 6 zranitelností.
V srpnu loňského roku byla vyhlášena RP2350 Hacking Challenge aneb oficiální výzva Raspberry Pi na prolomení bezpečnosti mikrokontroléru RP2350. Povedlo se. Včera byli představeni čtyři vítězové a jejich techniky.
Na čem aktuálně pracují vývojáři open source operačního systému Haiku (Wikipedie)? Byl publikován přehled vývoje za prosinec 2024. Vypíchnuto je začlenění webového prohlížeče Iceweasel, tj. alternativního sestavení Firefoxu.
Tetris a DOOM běžící v pdf. Proč a jak v příspěvku na blogu.
Společnost Oracle představila sadu nástrojů a skriptů pro sběr a analýzu dat o stavu linuxových systémů a jejich ladění pod společným názvem Oracle Linux Enhanced Diagnostics (OLED). K dispozici pod licencí GPLv2.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzi 2.3.0. Přináší RAIDZ Expansion, Fast Dedup, Direct IO, JSON a Long names.
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone nebo notebooky Pinebook publikovala na svém blogu lednový souhrn novinek.
Baví vás bastlení, fyzika, IT a nebo prostě cokoliv technického? Proseděli jste celé Vánoce v záři obrazovky počítače a nebo jste o tom alespoň snili? Chcete se pochlubit technickými vánočními dárky? Pak doražte na Virtuální Bastlírnu - online pokec (nejen) techniků a bastlířů!
… více »Mapy.cz Premium stojí 249 korun ročně. Premium verze je zaváděna postupně.
Tiskni Sdílej:
Ale předplatné za SW? Ne, díky.To není předplatné za SW, to je předplatné za pravidelné dodávání mapových dat.
asi si nepochopil financovanie map - neboj, su ziskove a viac nez si myslisNe, nejsou. Placené POIs nějaký příjem generují, ale je to prd ve Stromovce. Zdroj: Před nějakými lety jsem na Mapách pracoval. Už je to sice nějakou dobu, ale nemam důvod si myslet, že se od té doby cokoli změnilo. Placených POIs nijak výrazně nepřibylo. Změnu může přinést až tohle premium nebo nějaká podobná monetizace.
Jde o to, že vědí, jaká místa nebo trasy hledáš, co si prohlížíš… a nově by k tomu měli mít i spolehlivě spárovanou tvoji identitu, protože jsi jim zaplatil? Nemám nic proti tomu, aby byly služby placené – je lepší platit za službu, než být sám zbožím (poskytovat svoje data, aby z nich těžil, kde kdo). Nicméně nabídky, jako je tato, přinášejí spíš zhoršení stávající situace, protože tě budou moci lépe identifikovat.No, pochopitelně, že to je z hlediska soukromí zhoršení, je snad nějaký důvod očekávat opak? Já už ani nevim, co na tohle říct... et omnia vanitas.