Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Dnes a zítra probíhá online konference Microsoft Build 2020. Microsoft představil správce balíčků Windows Package Manager aneb winget nebo Windows Terminal 1.0. Řada novinek přibyla ve Windows Subsystemu for Linux (WSL). Aplikace nad WSL budou mít přístup k GPU. Do WSL přichází DirectX. Do diskusního listu LKML byl předložen ovladač dxgkrnl.
Tiskni
Sdílej:
Diskuse byla administrátory uzamčena
Nástroj příkazového řádku WinGet umožní instalovat aplikace přímo z příkazového řádku. usage: winget [command] [options] K dispozici jsou následující příkazy: install Nainstaluje danou aplikaci show Zobrazuje podrobnosti o aplikaci source Spravovat zdroje aplikací search Najít a zobrazit základní informace o aplikacích hash Pomocník pro instalační soubory validate Ověří soubor manifestu Pokud chcete získat podrobnosti o konkrétním příkazu, předejte ho do argumentu help. [-?] K dispozici jsou následující možnosti: -v,--version Zobrazit verzi nástroje --info Zobrazuje obecné informace o nástroji More help can be found at: https://aka.ms/winget-command-help
Ani vypsat nainstalované, odinstalovat, off-line režim a další zcela běžné operace. Podívejte se do otevřených chyb. Tohle je parodie.
A pak tu jsou problémy vyplývající z reality Windows, jako například když nainstalujete program a ten nelze z toho samého shellu spustit, protože ve Windows se přeci neinstaluje do standardní vyhledávací cesty, takže v PATH aktuálního běžícího shellu nebudete mít cestu k nové nainstalovanému programu.
Microsoft announced they will be supporting Linux GUI applications with WSL2 and that there will be GPU-accelerated support available. In H2'2020, Microsoft will be offering GPU compute support for WSL2 software with a focus on AI / machine learning workloads. Linux graphical applications will also be natively supported on WSL2 although the technical details are light at the moment. At least with how Microsoft is talking it up, Linux GUI applications should "just work" under WSL2 without the need for any third-party software, unlike past work by the community on getting an X11 server working with WSL.Zdroj
The more interesting work is in user-space with Microsoft to provide a "real and full D3D12 API" for Linux. "This is the real and full D3D12 API, no imitations, pretender or reimplementation here… this is the real deal. libd3d12.so is compiled from the same source code as d3d12.dll on Windows but for a Linux target." The current support allows only offscreen rendering until the WSL2 GUI support is in place. This support will also require Windows WDDMv2.9 graphics drivers. Before getting too excited, the Direct3D 12 library for Linux will be closed-source. The DirectX core and D3D12 libraries will be closed-source and shipped as part of Windows. With it targeting the DXGKRNL kernel interfaces, these libraries will likely be of little value to Wine / Proton and the like unless there was a new layer implemented so the DXGKRNL interfaces could be re-implemented for bare metal Linux systems. Via this Direct3D 12 implementation is also how WSL2 will support OpenGL, OpenCL, and Vulkan. You may recall recently Microsoft and Collabora announced their work to map OpenGL and OpenCL over DirectX 12.Zdroj
K čemu to má směřovat? Aby časem vznikaly „linuxové“ aplikace, které budou chodit jen pod Windows?
Tento článek není dostatečně ozdrojován
soukromi uz neniMožná v životě lidí jako jsi Ty.
Proste na soukromi zapomen a chovej se spise tak aby ty udaje byli tretim stranam k nicemu.Takže klasický argument "kdo nemá co skrývat, nemá se čeho bát"? Apropo, jak definuješ údaje, které jsou třetím stranám k ničemu?
+1
Jenže jejich strategie je Embrace, extend, and extinguish a nejde jim o kompatibilitu nebo kvalitu ale o to, aby uživatelé byli závislí na jejich proprietárních produktech a cloudu.
Jakkoli špatný ten WinGet je, tak oni ho v Microsoftu ani nevymysleli -- dle The Day AppGet Died tu myšlenku okopírovali od autora nezávislé aplikace AppGet, kterého nejdřív dlouho balamutili a mazali mu med kolem huby:
The story of how Microsoft embraced and then killed AppGet.
...
What bothers me is how the whole thing was handled. The slow and dreadful communication speed. The total radio silence at the end. But the part that hurts the most was the announcement. AppGet, which is objectively where most ideas for WinGet came from, was only mentioned as another package manager that just happened to exist; While other package managers that WinGet shares very little with were mentioned and explained much more deliberately.