Firma Proxmox vydala novou serverovou distribuci Datacenter Manager ve verzi 1.0 (poznámky k vydání). Podobně jako Virtual Environment, Mail Gateway či Backup Server je založená na Debianu, k němuž přidává integraci ZFS, webové administrační rozhraní a další. Datacenter Manager je určený ke správě instalací právě ostatních distribucí Proxmox.
Byla vydána nová verze 2.4.66 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 5 bezpečnostních chyb.
Programovací jazyk JavaScript (Wikipedie) dnes slaví 30 let od svého oficiálního představení 4. prosince 1995.
Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.
Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).
Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.
Společnost Hardkernel stojící za jednodeskovými počítači ODROID představila na YouTube minipočítač určený pro domácí cloud ODROID-HC1 vycházející z ODROID-XU4. Minipočítač s kovovou krabičkou, do které stačí vložit 2 a půl palcový disk, lze koupit za 49 dolarů. ODROID-HC1 je stohovatelný.
Tiskni
Sdílej:
Co by se jim asi stalo, kdyby umoznili pripojit 3,5"?Muselo by se to napájet 12V zdrojem a samotný počítač by musel mít stepdown, což by to o dolar prodražilo.
Dalsi vec - proc jen jeden disk?Tipuju, že jejich SoC má jenom jeden port a multiplexery jsou drahé.
HC1 block diagram
http://www.hardkernel.com/main/products/prdt_info.php?g_code=G150229074080&tab_idx=2
XU4 block diagram
http://www.hardkernel.com/main/products/prdt_info.php?g_code=G143452239825&tab_idx=2
Jako jeden z mála má USB 3.0 (tedy skvělý např. pro využití s SDR)A má ten ARM dostatečný výkon na to, aby se nad těmi 12+MS/s zvládly dělat nějaké zajímavé DSP operace?
Ale obecně ano, má, vysoké MSPS a/nebo full-duplex se na XU4 dá využít.
Dalsi zbytecna deska s armem, ktera neni v nicem zajimava a jina nez 333 dalsich desekhele ty kecale, zkus nadhodit alespon 3 (z tech tvejch 333) arm desek co ma podobne parametry/vykon/cenu... ;)
pouziva nativni Gigabit ethernet s realnou propustnosti ~910MbpsJá ho teda vidím taky na USB3. Ale jinak to vypadá dobře.