Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Microsoft dnes vydal tiskovou zprávu, ve které ohlašuje dodávání společného virtualizačního řešení připraveného spolu s Novellem. Nabídka představuje SUSE Linux Enterprise Server nakonfigurovaný a otestovaný jako host běžící pod Windows Server 2008 Hyper-V. Je to další krok ve spolupráci obou firem.
Tiskni
Sdílej:
že Windows je třeba restartovat trochu častějiProč myslíš?
uptime přes rok není na Linuxu nic zvláštníhoJá osobně raději kernel, který má opravené bugy...
kexec
používat nebude.
A moc lidí v produkčním prostředí asi kexec
používat nebude.
To se bohužel rovná restartu. <povzdech>Škoda, že nelze podstrčit nové jádro bez toho aby se musely zabíjet procesy v uživatelském prostoru. To jediné už schází k dokonalosti</povzdech>
... a také při větší změně ve startovacích skriptech, abych měl jistotu, že to naběhne bez chyby.Zlaté slová, vytesať do kameňa, resp. vyškrabať adminom diamantom do skla monitora. Radšej 2-3 plánované reštarty počas konfigurácie, ako neistota čo nabehne a čo nie po neplánovanom reštarte.
... server kdyz ma vypadek cca minutu ... to muze prusvih jako hrom.V takom prípade je už prúser mať tam SPOF. Na rad prichádzajú hot backup riešenia, klastre, watchdogy, etc.
... jinak musi jet 24x7x356.V akých jednotkách je udaný tento "marketing bullshit"?