Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.2.1. Přehled novinek v Changelogu.
Volí se dvě místa v Radě openSUSE. Seznamte se se čtyřmi kandidáty. Členové projektu openSUSE mohou hlasovat od 1. do 8. března. Výsledky budou oznámeny 9. března.
Společnost OpenAI uzavřela dohodu s americkým ministerstvem obrany o poskytování technologií umělé inteligence (AI) pro utajované sítě americké armády. Firma to oznámila několik hodin poté, co prezident Donald Trump nařídil vládě, aby přestala využívat služby společnosti Anthropic.
Technologická společnost Anthropic v noci na dnešek oznámila, že se obrátí na soud kvůli rozhodnutí ministerstva obrany označit ji za bezpečnostní riziko dodavatelského řetězce poté, co nevyhověla jeho požadavkům týkajícím se používání umělé inteligence (AI). Prezident Donald Trump krátce před tím uvedl, že nařídil federálním úřadům postupně ukončit využívání jejích AI technologií. Spor mezi firmou vyvíjející chatbot Claude a
… více »Zemřel Rob Grant, spolutvůrce kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.
Apple oznámil, že iPhone a iPad jako první a jediná zařízení pro koncové uživatele splňují požadavky členských států NATO na zabezpečení informací. Díky tomu je možné je používat pro práci s utajovanými informacemi až do stupně „NATO Restricted“, a to bez nutnosti instalovat speciální software nebo měnit nastavení. Žádné jiné běžně dostupné mobilní zařízení tak vysokou úroveň státní certifikace dosud nezískalo.
Americký provozovatel streamovací platformy Netflix odmítl zvýšit nabídku na převzetí filmových studií a streamovací divize konglomerátu Warner Bros. Discovery (WBD). Netflix to ve čtvrtek oznámil v tiskové zprávě. Jeho krok po několikaměsíčním boji o převzetí otevírá dveře k akvizici WBD mediální skupině Paramount Skydance, a to zhruba za 111 miliard dolarů (2,28 bilionu Kč).
Americká společnosti Apple přesune část výroby svého malého stolního počítače Mac mini z Asie do Spojených států. Výroba v závodě v Houstonu by měla začít ještě v letošním roce, uvedla firma na svém webu. Apple také plánuje rozšířit svůj závod v Houstonu o nové školicí centrum pro pokročilou výrobu. V Houstonu by měly vzniknout tisíce nových pracovních míst.
Vědci Biotechnologické společnosti Cortical Labs vytvořili biopočítač nazvaný CL1, který využívá živé lidské mozkové buňky vypěstované z kmenových buněk na čipu. Po úspěchu se hrou PONG se ho nyní snaží naučit hrát DOOM. Neurony přijímají signály podle toho, co se ve hře děje, a jejich reakce jsou převáděny na akce jako pohyb nebo střelba. V tuto chvíli systém hraje velmi špatně, ale dokáže reagovat, trochu se učit a v reálném čase se hrou
… více »Pro testování byl vydán 4. snapshot Ubuntu 26.04 LTS (Resolute Raccoon).
Státní tajemník v Úřadu vlády České republiky vyhlásil výběrové řízení na služební místo vládní rada v Oddělení systémové podpory v Odboru informatiky v Úřadu vlády ČR. Státnímu zaměstnanci přísluší platový tarif od 25 280 Kč do 37 170 Kč (pdf). Požadováno je vysokoškolské vzdělání v bakalářském nebo magisterském studijním programu a způsobilost seznamovat se s utajovanými informacemi stupně utajení Tajné. Náplň práce: Správa systému VMware, administrace Active Directory, administrace operačních systémů (platforma MS Windows a Linux), administrace informačních systémů provozovaných na ÚVČR, poskytování technické pomoci uživatelům IT technologií.
Tiskni
Sdílej:
Ale chápu, nějaký flame bude a zasmáli jsme se.
- ale nekdo kod vystudoval romistiku tam jeste rad pujde - sice tam asi tak 4x znici veskera data - nebo taky ne, treba na to maji firmu a oni mu reknou, hele na tohle udelas tohle - bude skoleni, tam se kazdy krok udela jak pro indy - tedy screnneshot uplne vseho a kde ma kliknout - co to vypise - a beda kdyz to vypise neco jineho - tak to vola support - hele takovy clobek jim datat nekradne ani kdyby chtel
)
Zajimave, jsem senior architekt, ale me by nechteli, nedelam totiz servicedesk pro uzivatele, a resim jen storage, linuxy, unixy a vmware + nejakake SW, windowes jen itegrace do AD z neceho co funguje, nekdy dokonce delam jen SAN/NAS a integace do vseho kolem vcetne pozadavku na sitove architekty - popr. navrh noveho reseni v datacentru ... kdyby jsme to zaukrohlili na 40.000 kc a bylo by to tydne, tak by to i nekdo vzal.
No contractor ma 500 euro / den - zamestnanec co jsme ted ma o trochu mene - ale treba IT senior/architekt ma v Mnichove nebo Hamburgu nekdy i 15k euro / mesic - kdyz ma stesti, obecne nechteji platit vice nez 10k euro a kdyz ma clovek pod 10k, tak jsou na nej moc hodni, kdyz se firme dari, tak mu plati vsemozne bonusy - treba v Rakousku je 14 platu - ty 2 se plati myslim jen dan, ale ne soc. zdravotni - takze jsou vyssi, nekdo ma pak treba i 15 plat ve smlouve - ten se ale dani bezne, s tim uz stat nic nema a neni narok na jeho pomerna cast, kdyz clovek odejde drive - a kdyz se plati premie tak i ty, coz casto byva dalsi plat a kdyz ne plat tak neco nad aspon 5k euro + navyseni podle inflace
Takze kdo ma pod 10k euro muze dostat i 16 platu a tim mu to dorovnaji, nekdy i prevysi - ale kdyz firma nema, tak ma hold smulu a bude mu muset stacit treba jen 8k euro / mesic