V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Co mají společného banka, televize a Policie ČR? Nátlak na poskytovatele. O tom, jakým praktikám čelí poskytovatelé kvůli nepřesnostem v §5 zákona č. 480/2004 Sb., se rozepsal předseda představenstva WEDOSu Josef Grill. Různé organizace zneužívají toho, že zákon nerozlišuje mezi autorem obsahu a poskytovatelem služby, ve snaze o likvidaci jim nepohodlného obsahu.
Tiskni
Sdílej:
Na tom není nic složitého. Ze syntaktického hlediska prokazatelně rozvíjí přísudek dozvěděl-li. Takže když vám někdo doručí povahu obsahu takovým způsobem, že je doručení schopen dokázat, tak je hotovo. Na to slouží třeba dopis „na doručenku“ nebo datová zpráva.
Kdyby se v zákoně psalo dozvěděl-li se o prokázané protiprávní povaze, pak by se řešilo, jestli stěžovatel prokázal, chcete-li doložil, protiprávnost.
Tady se mistr zákonodárce utnul.
Jen pro informaci snad dodáme to, že jsme asi jediný poskytovatel, který se takto nyní zachoval.Ani ne. Ale to už je asi folklór, že wedosáci jsou jediní a nejlepší (teda když o sobě píšou)
neco jineho jsou zjevna poruseni zakona, jako napriklad detska pornografie a podobne, tam samozrejme provoz okamzite blokujeme
Kdo hostuje mimibazar?
... Prisla k nam kriminalni policie s tim ze na nasich serverech jsou zverejneny utajovane dokumenty, ale protoze jsou utajovane tak nem nemuzou rict ktere to jsou, ale ze podle zakna jsem povinni je zablokovat. A ze pokud to nezablokujeme tak nam zabavi servery (coz jim tento zakon umoznuje).Tak tohle mi připadá jako Hlava 22 - je vůbec možné to vyřešit bez toho zabavení, když není možné říct, které dokumenty jsou utajované, protože i to je utajované?