Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Novell odmítl nabídku na převzetí za 2 miliardy dolarů od fondu Elliott Associates. Ředitel společnosti Ron Hovsepian nabídku označil za podhodnocenou, ale zároveň se Novell v podstatě nabídl k prodeji, protože Rada vyzvala ke zvážení jiných nabídek.
Tiskni
Sdílej:
SUSE je sice velkým tahounem Linuxu ...Nič proti, niečo som prehliadol? S tým že by to môhlo pomôcť keby sa dostalo pod krídla silnej firmy súhlasím, ale prečo a ako? Bez urážky len sa pýtam.
Myslím, že kdyby bylo pro IBM kritické.... linuxovou část odkoupilo od toho investičního fondu, který by to stejně prodával.Přesně to mám na mysli.
Na SUSE závisí řada velkých firem. SUSE je například dominantním OS na Mainframe systémech.Odkdy? Nějaký odkaz?
The first is IBM. While Red Hat is the major player in x86 servers, when it comes to mainframes, SUSE Linux is the most important distribution. While IBM really, really doesn't want to buy a Linux distribution of its own, I can't see them letting SUSE Linux disappearing as a commercial distribution either.zdroj
VM/CMS je prvni vec co vypadne z google pokud zadam "IBM CMS"Vidíš a mě ho google úspěšně zatajuje a jako první mi dává: www.ibm.com/software/data/content-management/ V dalších výsledcích by se něco našlo, ale zadat "IBM CMS" mě samozřejmě ani nenapadlo... to tak možná někoho, kdo už ví o co jde, podle klíčových slov v příspěvku jsem stejně tak mohl dávat "Linux CMS" nebo "Linux mainframe".
CML bys ale znat mohl i bez google, pokud nejsi fakt hodne mladej.Mnojo holt nejsem zase takovej stařešina. A google se taky tváří dost mladě v tomhle ohledu. Popravdě to vypadá, že místo prvních odkazů na google by to bylo spíš na dlouhý studování něčeho, o čem ani nevím, jestli za to stojí. Jako příspěvek typu "CMS, neplést s CML" mi přijde fakt mimo. Buď vím, pak nepletu, nebo nevím, pak potřebuju do závorky nějak nakopnout, co že to je a v čem, že se to liší.