Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Po projektech Orange (film Elephants Dream), Peach (film Big Buck Bunny) a Apricot (hra Yo! Frankie) pořádá Blender Institute další: Durian. Stejně jako Orange a Peach i Durian bude krátký film zpracovaný pouze v open-source softwaru. Projekt byl vyhlášen 5. května a měl by být hotový v březnu/dubnu 2010.
Tiskni
Sdílej:
Zajimavy projekt.
Tak jsem se chtel mrknout a ty prvni dva odkazy nefunguji, ani bez www (server not found)
Zkoušel jsem to, odkazy fungují. Server blender.org byl včera a asi i dnes ráno down (tím pádem i bigbuckbunny.org i elephantsdream.org).
To znie ako PS3 ;)
Uz ty servery vali.
Mrknul jsem na to. a nestacim se divit v kolika ruznych formatech a na kolika svetovych mirrorech jsou oba dva Vami uvedene filmy k dispozici.
V tomto se komercni spolky vubec nechytaji.
Skouknul jsem ta nejmensi rozliseni a jdu na Full HD.
Hmm, kouknul jsem se na ty formáty taky, a myslím, že mě omejou. Základ je mpeg4 v AVI (takže asi mpeg4 part2...). Pro apple je zde h.264 dodrbané tak, aby fungovalo ve výchozím quicktime. Pro linuxáky theora a dále, "kompatibilní s win XP", prosím MS mpeg4! No fuj.
Tka sakra, už jsem si zvykl, že výrobcům DVD je putna, jak se svým videem naloží, ale v tomhle případě bych čekal trochu rozumu a zájmu o vlastní tvorbu. To je tak těžké udělat pořádné video (h.264 bez primitivních omezení pro uživatele jablek) pro lidi, kteří vědí, že si mají nainstalovat pořádný přehrávač?
P.S. Už chápu, proč občas vidím zoufalce, kteří si to chtějí enkódnout sami.
A co ti brání, aby sis to vyrenderoval sám? Ale jinak souhlas...
Tyto dva projekty jsou unikátní ještě v něčem. Vše nabízejí tak jak jim to rendrovací farma vyplivnula v RAWu(resp. obraz v sekvenci PNG o rozlišení 1920xpoměr a zmixovaný šestikanálový zvuk od Jeňe ve FLACu). Udělal jsem si takový malý skript, který spočítal velikost všech PNG a součet byl myslím někde kolem 36GB. Přeju pevné nervy(a hlavně co nejméně procesorového času) se sosáním, převodem a následným updatem.
No, těžko říct. Já na bezztrátové kódování používám ffv11 a když se povede sekvence, tak PNG umí překvapit.