Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Po projektech Orange (film Elephants Dream), Peach (film Big Buck Bunny) a Apricot (hra Yo! Frankie) pořádá Blender Institute další: Durian. Stejně jako Orange a Peach i Durian bude krátký film zpracovaný pouze v open-source softwaru. Projekt byl vyhlášen 5. května a měl by být hotový v březnu/dubnu 2010.
Tiskni
Sdílej:
Zajimavy projekt.
Tak jsem se chtel mrknout a ty prvni dva odkazy nefunguji, ani bez www (server not found)
Zkoušel jsem to, odkazy fungují. Server blender.org byl včera a asi i dnes ráno down (tím pádem i bigbuckbunny.org i elephantsdream.org).
To znie ako PS3 ;)
Uz ty servery vali.
Mrknul jsem na to. a nestacim se divit v kolika ruznych formatech a na kolika svetovych mirrorech jsou oba dva Vami uvedene filmy k dispozici.
V tomto se komercni spolky vubec nechytaji.
Skouknul jsem ta nejmensi rozliseni a jdu na Full HD.
Hmm, kouknul jsem se na ty formáty taky, a myslím, že mě omejou. Základ je mpeg4 v AVI (takže asi mpeg4 part2...). Pro apple je zde h.264 dodrbané tak, aby fungovalo ve výchozím quicktime. Pro linuxáky theora a dále, "kompatibilní s win XP", prosím MS mpeg4! No fuj.
Tka sakra, už jsem si zvykl, že výrobcům DVD je putna, jak se svým videem naloží, ale v tomhle případě bych čekal trochu rozumu a zájmu o vlastní tvorbu. To je tak těžké udělat pořádné video (h.264 bez primitivních omezení pro uživatele jablek) pro lidi, kteří vědí, že si mají nainstalovat pořádný přehrávač?
P.S. Už chápu, proč občas vidím zoufalce, kteří si to chtějí enkódnout sami.
A co ti brání, aby sis to vyrenderoval sám? Ale jinak souhlas...
Tyto dva projekty jsou unikátní ještě v něčem. Vše nabízejí tak jak jim to rendrovací farma vyplivnula v RAWu(resp. obraz v sekvenci PNG o rozlišení 1920xpoměr a zmixovaný šestikanálový zvuk od Jeňe ve FLACu). Udělal jsem si takový malý skript, který spočítal velikost všech PNG a součet byl myslím někde kolem 36GB. Přeju pevné nervy(a hlavně co nejméně procesorového času) se sosáním, převodem a následným updatem.
No, těžko říct. Já na bezztrátové kódování používám ffv11 a když se povede sekvence, tak PNG umí překvapit.