Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.
Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.
Byla publikována Výroční zpráva Blender Foundation za rok 2024 (pdf).
Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.
Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.
Byla vydána nová verze 4.5 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Byla vydána verze 3.0 (Mastodon) nástroje pro záznam a sdílení terminálových sezení asciinema (GitHub). S novou verzí formátu záznamu asciicast v3, podporou live streamingu a především kompletním přepisem z Pythonu do Rustu.
Canonical oznámil, že bude podporovat a distribuovat toolkit NVIDIA CUDA (Wikipedie) v Ubuntu.
Tržní hodnota americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetového vyhledávače Google, dnes poprvé překonala hranici tří bilionů dolarů (62,1 bilionu Kč). Alphabet se připojil k malé skupině společností, které tuto hranici pokořily. Jsou mezi nimi zatím americké firmy Nvidia, Microsoft a Apple.
O2 má globální výpadek napříč celou ČR. V mobilních zařízeních nejdou data. Ve většině případů nejde registrace SIM do sítě. Volání jde a nejde. Dokonce i samotný webový portál/stránky O2 nefunguje. Výpadek nastal v cca 9:30, někteří uživatelé však hlásili problém už před 9h.
Tiskni
Sdílej:
Dá se někde koupit globus ČR?Globus ČR je bezna verejna obchodni spolecnost, zkus se zeptat u jejich vlastniku:
Globus Management s.r.o., IČ: 630 73 871 Praha 9 - Čakovice, Kostelecká 822/75, PSČ 19600 GLOBUS Holding CR Beteiligungen GmbH & Co. KG 66606 St. Wendel, Leipziger Straße 8, Spolková republika Německo Registrační číslo: HRA 12279A kdyz budes u toho, zkus se zeptat na jejich nazor na globalni promenne.
O2.cz bola stále vo vlastníctve Španielovmyslis spanelske firmy? zni to totiz jakoby telefonicu vlastnily spanele