abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 27
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1989 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty

    Kristian Kielhofner zjistil, že některé síťové karty e1000e značky Intel (s řadičem 82574L) lze vypnout určitými packety. Takto vypnuté karty hlásí chybu hardware a fungovat začnou až po rebootu. Chyba je ve firmware karty a je nezávislá na OS či firewallu. Popis jak zjistit, že vaše karta je náchylná naleznete zde

    7.2.2013 13:27 | Jakub Lucký | Bezpečnostní upozornění


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    7.2.2013 13:44 stick | skóre: 10 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Mam od dvoch ludi potvrdene, ze to skusali na viacerych 82574L a ani raz to nedokazali zreprodukovat, takze az take zhave to nebude.
    0118 999 881 999 119 725 3
    Jakub Lucký avatar 7.2.2013 14:25 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Ačkoliv to nikde není potvrzeno, zdá se, že to souvisí s podporou BMC:
    From what I understand Intel maintains two EEPROMs for this controller - one with BMC and one without. Ours don't have it (and the EEPROM is quite short as a result).
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    7.2.2013 18:19 TomM
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Pokud jsem ten blogspot správně pochopil, tak výskyt 0x34 na kritickém offsetu NIC imunizuje (na jak dlouho? do vypnutí-zapnutí?). V jakési jiné zprávě psali, že NIC imunizuje cokoliv kromě 0x31, 0x32 a 0x33.
    Našel jsem ve svém okolí 4 stroje s 82574L, dva s BMC, dva bez. Jeden s BMC jsem zkusil vypnout a zapnout (úplně - odpojením napájení) a přežil. Ty dva bez BMC jsou bohužel vývojové, tak to na nich zkusím, až tam nikdo nebude (vysvětlovat vývojářům, kterým jsem ustřelil session s rozeditovaným kódem, že to bylo ve vyšším zájmu, může škodit zdraví).
    7.2.2013 14:33 SPM | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Hmm, představoval jsem si méně brutální způsob, jak zjistit, jestli je karta náchylná nebo ne... zkusit to a případně sestřelit produkční server bych úplně nechtěl :)
    Luboš Doležel (Doli) avatar 7.2.2013 14:38 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Můžeš se ještě podívat do EEPROM a porovnat to s výpisem v článku.
    Jakub Lucký avatar 7.2.2013 15:53 Jakub Lucký | skóre: 40 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Jak jinak zjistit, že jsi nesmrtelný, než to zkusit? :-)
    If you understand, things are just as they are; if you do not understand, things are just as they are.
    7.2.2013 16:04 Mti. | skóre: 31 | blog: Mti
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    a tenhle? .... hm taky ne. :-)
    Vidim harddisk mrzuty, jehoz hlava plotny se dotyka...
    7.2.2013 15:59 l4m4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Buď ten paket pošleš ty kontrolovaně, nebo ti tam jednou přijde, když to nečekáš. Vyber si...
    7.2.2013 16:21 SPM | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Většinu těch strojů s inkriminovanou kartou mám někde v separátní neveřejné síti, případně za hw firewallem, takže šance že se tam dostane takový packet je minimální... ale spíš mě to hlavně zajímalo :)
    7.2.2013 17:52 j
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Prohlasi-li postarsi admin neco za nemozne, je jen krucek od sveho znemozneni ...
    Tomáš Bžatek avatar 7.2.2013 18:48 Tomáš Bžatek | skóre: 29 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty

    Ooops, jdu vymenit sitovku nez nekdo zjisti mou verejnou IP.

    Koupim litajiciho tucnaka
    7.2.2013 17:17 Franta
    Rozbalit Rozbalit vše Binární bloby NE
    Ještě si někdo myslí, že binární firmware/bloby jsou fajn a neškodné?
    7.2.2013 18:50 jehovista
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Binární bloby NE
    To nekdo nekdy tvrdil?
    8.2.2013 14:34 Franta
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Binární bloby NE
    Možná ne přímo, ale hodně lidí tu označuje za „fanatiky“ ty, kteří odmítají binární bloby v jádře nebo obecně v hardwaru.
    pavlix avatar 8.2.2013 15:14 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Binární bloby NE
    To je pravda, to je tu docela častým tématem.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    11.2.2013 19:05 Ovocníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Binární bloby NE
    Otevřený kód taky neznamená automaticky vyšší kvalitu.
    pavlix avatar 11.2.2013 19:36 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Binární bloby NE
    Znamená možnost vyšší kvality, a to spoustě lidí stačí.
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    little.owl avatar 7.2.2013 19:11 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Zlaty integrovany Realtek RTL8111E! ;-)
    A former Red Hat freeloader.
    8.2.2013 12:17 JoHnY2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Na tom se asi neshodneme :-D. Jak jsem mel rad stovkovy 8139 do PCI, tak s 8111x mam hodne blby zkosenosti: Zahadne narustajici packet loss, kterej se da vyresit jen restartem interfacu (ifdown/up nebo ve widlich disable/enable). Nesnasenlivost se starsim 1Gbit switchem od 3Com. Problem drzet gigo na dratu kde nema Pro/1000 ani Atheros problem. Nic z toho by nebyl problem, kdyby to bylo o PCIe kartach za 150-200Kc, ale integrace na desce dost komplikuje zivot.
    little.owl avatar 8.2.2013 13:36 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Realtek neni vubec tak spatny jak se traduje. Jejich problem je adaptivni ekvalizacni algoritmus, ktery sleduje zmeny na lince, odhaduje uroven sumu a ruseni a podle toho upravuje nektere prenosove parametry. Aby usetrili, delaji plno veci v SW a faktem je ze nekdy z nejakeho duvodu nejsou kompatibilni s nekterymi starsimi PHY na druhe strane (dokonce i samy se sebou), vysledkem je plno ztracenych paketu, nicmene tohle neni zas tak bezne. Hlavni pricina je napajeni, vyrobci motherboardu setri, filtry jsou drahe a tak napajeci vetev byva nekdy zarusena, a to je pak konecna, adaptivni ekvalizace jde do kytek, bad CRC, bye, bye, ztracene packety.
    Zahadne narustajici packet loss, kterej se da vyresit jen restartem interfacu
    Rikam, adaptivni ekvalizace se coura v case.
    Nesnasenlivost se starsim 1Gbit switchem od 3Com.
    Pokud mate novejsi switch, nemelo by to vadit, stejne levne switche za par supu maji jejich chipy.
    A former Red Hat freeloader.
    Conscript89 avatar 8.2.2013 15:03 Conscript89 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Heh, pokud to chapu dobre, tak uz chapu proc mi odesla sitovka RT8168d (asi) co byla integrovana na intelacke desce. Reklamace nastesti probehla v poradku a zatim mi ta sitovka funguje. I kdyz mam ted spatny pocit z:
    r8169 0000:01:00.0: eth0: unable to load firmware patch rtl_nic/rtl8168d-1.fw (-22)
    I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.
    little.owl avatar 8.2.2013 16:55 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Tyhle cipy maji odelene napajeni pro digitalni a analogovou cast, casto celkem ctyri napajeci napeti. Pokud neni udelany rozumny power sequencing, muzete ho po case zapinani oddelat a jsme zpet u konstrukce napajeni. Navic pokud je zarusena analogova sekce, ekvalizer kompenzuje spise jen ruseni ze zdroje a nemusi si s tim poradit.

    Rozumne vypadajici design je treba zde: RTL8111B, zdroj a seriova EEPROM; zde se asi uz zacina trochu setrit.
    A former Red Hat freeloader.
    9.2.2013 08:22 dustin | skóre: 63 | blog: dustin
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Máš dobré know-how, moc lidí technické detaily PC hardwaru nezná.
    little.owl avatar 9.2.2013 15:40 little.owl | skóre: 22 | blog: Messy_Nest | Brighton/Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Uz tolik ne. Jako kluk jsem hodne stavel ruzne elektronicke veci, na stredni a VS studoval Elektroniku, k SW jsem se dostal pres programovani jednocipu a Linux, a i dnes vyvoj HW cini cca 30% me prace.
    A former Red Hat freeloader.
    11.2.2013 19:13 Ovocníček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Objeven "Packet of Death" pro některé Intel karty
    Jojo, bylo to moc zajímavé čtení. Budu si to pamatovat až zase někde uvidím ciráty na Realtekem.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.