Lokální úložiště Stratis (Wikipedie), alternativa k úložištím s ZFS a Btrfs, bylo vydáno ve verzi 3.1.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Sdružení CZ.NIC dnes vrátilo do zóny dříve vyřazená jména domén dezinformačních webů.
Před půl rokem představený webový vyhledávač You.com (Wikipedie) se zaměřuje také na kodéry. Vyzkoušet lze YouCode.
RustDesk je open source alternativa k TeamVieweru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPL-3.0.
Po 4 měsících vývoje od vydání verze 5.9 byla vydána nová verze 6.0 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Arturo bylo vybráno na počest jazzového hudebníka Artura O'Farrilla.
Po více než roce vývoje od vydání verze 1.20.0 byla vydána nová stabilní verze 1.22.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.22.
Desktopová verze svobodného kancelářského balíku OnlyOffice (Wikipedie) byla vydána ve verzi 7.1 (7.1.0). Přehled novinek v příspěvku na blogu a na YouTube. Nejnovější OnlyOffice je již také na Flathubu a Snapcraftu.
Logitech dnes představil myš MX Master 3S a mechanické klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini.
Google zveřejnil seznam 1 212 projektů od 198 organizací přijatých do letošního, již osmnáctého, Google Summer of Code.
Byla vydána nová stabilní verze 3.16.0, tj. první z nové řady 3.16, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu.
Vyšla nová verze OCR software OCRFeeder s číslem 0.7. Přináší několik novinek. Hlavní jsou změny v UI, ale také v lepší podpoře rozpoznávání křivého textu. Více detailů píše v článku Joaquim Rocha - hlavní vývojář.
Tiskni
Sdílej:
OCRFeede je ve skutečnosti jen grafické rozhraní ke skutečným OCR programům. Celé vylepšení spočívá v tom, že autor přidal možnost si nastavit nějaké další volby, které se těm programům předávají a navíc volá před vlastním OCR další externí program, který upravuje deformace obrazu (předchozí verze volala jen Unpaper).
I přes tato „zdokonalení“ je výsledek rozpoznávání dosti zoufalý, a nejen pro češtinu. Kdybys našel kvalitní program OCR v CLI, který by to mohlo volat, tak by ti to fungovalo dobře. Já jsem testoval dva, se kterými do standardně spolupracuje - ocrad a tesseract. Z těch dvou byl trochu lepší tesseract. Češtinu totálně nezvládal ani jeden. Ale možná to jde nějak vyštelovat, zkoušel jsem to jen zběžně v rámci toho, že jsem to překládal do češtiny.
-l cze -o /tmp/cune $IMAGE; cat /tmp/cunePřidáte do pole argumenty výkonného programu. Stupido, viďte?