Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Příspěvek na blogu Andrewa "bunnieho" Huanga přináší nejnovější informace z vývoje open-source notebooku pro hackery Novena. Plánovaná crowdfundingová kampaň byla spuštěna. Projekt lze podpořit na Crowd Supply. Objednat lze samotnou základní desku za 500 $, all-in-one desktop za 1195 $, notebook za 1995 $ nebo dokonce notebook ve dřevě za 5000 $.
Tiskni
Sdílej:
notebook za 1995 $ nebo dokonce notebook ve dřevě za 5000 $Ne. Za těch $2k je to „tablet“. Jen to za $5k je notebook - jako že je to otvírací a má to klávesy. Jenom je… dřevěný. A tlustý. Škoda, že to není alespoň jako TouchBook od AlwaysInnovating. Já nevím, přijde mi, že to pohřbili.
všechnoAž na procesor a FPGA…
Na té desce je interface pro 2x500MSPS ADC, pěkné SDRko by se s tím dalo udělat.Osobně preferuji spíš přidat si externí HW podle potřeby. Jinak rychlé ADC SDR ještě nedělá, největší pakárna je ta vstupní analogová část (filtry, mixér, zesilovač).
A co se otevřenosti použitých čipů týče, znáš nějaké FPGA co je open a (alespoň s přimhouřením obou očí) srovnatelné s tím od Xilinxu?Ne a strašně mě to štve.
Je to hezky ale drahy ... Vicemene si muze kazdy nechat vyrobit svuj vlastni notebook treba z hliniku nebo ze dreva nebo z cehokoli, jen ten vyvoj i vyroba bude stat nekolikanasobek bezne ceny cinskych seriove vyrabenych notebooku. Tohle je navic dostupny jako open source, takze odpada vyvoj, pokud si to chce nekdo vyrobit sam - levneji to stejne nevyrobi. Navic je to hezky modularni.
Ale dal bych prednost z kusu hliniku/slitiny na CNC celokovovemu notebooku s bytelnyma pantama (vyfrezovanyma v bloku), s pasivnim chlazenim do pres teplovodivou foli do bloku jako se chladi prumyslove pocitace. Cely vrsek nad klavesnici by byl zebrovany jako chladic. Snad jsem jeste takhle udelany notebook nevidel.
Lidi jsou z principu líní a škudliči.To jako že nějaký jiný živočišný druh vyhazuje energii a suroviny oknem? Lidi naopak jdou proti fyzice, která káže, že systém by se měl usadit v nejnižší energetické hladině a dělají si co chtějí. Otázkou je, jestli chtějí 10x dražší notebook jen proto, že má víc portů a je to opensource. Ne každý si to navíc může dovolit, i kdyby chtěl a bylo to jen 2x dražší.
Kašlať na komunitný hardware, nekopte niekto nejakého výrobcu HW nech začne vyrábať skutočné thinkpady a ja mu s radosťou zaplatím o 1100€ viacej než za konvenčný notebook.