Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Nová verze balíku OpenOffice.org 3.3, která je plánovaná na druhou polovinu září, přinese mnoho novinek. Kromě vizuálních úprav přibyla položka Bezpečnost ve které lze nastavit hesla a pravidla sdílení dokumentu. V Calcu se objeví makra na základě akcí (kliknutí na graf apod.), Impress nabídne více pozadí a Writer lepší rozhraní slovníků a dělení slov. Více v článku na webu OpenOffice.org.
Tiskni
Sdílej:
zase jeden co si plete tabulkovy procesor s databazi...
ja myslim, ze uplne nejlepsi by bylo udelat wordovsky dokument, ktery by obsahoval vlozenou excelovskou tabulku, ktera by
si data tahala z naskenovaneho vystupu pres OCR...
pani programatori jeste neslyseli o csv? co to je za produkt, abych ho omylem nepustil do firmy?
jedna vec je vystup/report - ten at si klidne v excelu je, pro me za me i s grafy
ale (rucne/vzorci) zpracovavat v excelu 70 000 radku je proste neefektivni (a proto draha) hovadina
jasne, podle M$ navic muze pocitac pouzivat a uzasne rychle excely vytvaret kazdy, tak proc ne ucetni!
ma na to mit hotovy import ve svem programu, ne se s tim patlat v excelu... jednak na to neni urceny,
pak tam taky neni kontrola dat, co se kde zmenilo, obcas mrsi formaty pri importu atd.
vyvoj zaplatis tak jako tak, na case te ucetni, ktera neni programator
navic je tam sance (prave proto ze to nedela bezne), ze to (v tom nastroji, ktery ji nehlida) udela blbe
Zase jeden chytrolín ...
Takže pane chytrolíne, co byste doporučoval pro slečnu účetní, jenž používá programy, které ...
Keď som bol malý chalan, tak som rád rúbal drevo na kúrenie na chate. Spravidla malou sekerkou. A nenechal som si nahovoriť, že použitie píly na odpílenie kusu kmeňa 150 ročného stromu je rozumnejšie, ako použitie tej prťavej sekerky.
Ak si môžeš dovoliť plytvať časom a energiou a na výsledku nezáleží, tak môžeš použiť aj nesprávny nástroj.
Potom ale nenadávaj na programátorov (ako som ja a ďalší chytrolíni), keď vypúšťajú z rúk paškvily, len aby ulahodili zákazníkovi, ktorý vie figu borovú o správnom návrhu, životnom cykle, kompatibilite, vhodnom OS či programovacom jazyku, technických obmedzeniach, ...
To může napsat jen osel.Souhlasím, leč o jiném příspěvku.
Co poradíte jemu, pane chytrý?Vím, že dotaz nebyl přímo na mě, ale ať dotyčný odpoví zvlášť. Vycházíš zřejmě z toho, že jedinou rozumnou databázovou aplikací na světě je Excel. Možná tě překvápí tvrzení, že nikoliv. Konkrétní rady nečekej, ze dvou důvodů. Zaprvé jsi nepřišel pro radu, ale někoho urazit. Zadruhé nemá smysl radit bez nějaké aspoň elementární analýzy situace.
Libilo by se mi, kdyby OpenOffice umel spolupracovat s Wiki. Automacky ukladat/otevirat documenty ve wiki, primy pristup pres wiki, atd. To by bylo paradni reseni.
Nevypada to spatne, ale toto jenom nahrava dokument na Wiki. Myslem jsem to jako kopletni reseni pro spravu dokumentu.
Nekde jsem cetl jsem takovou zajimavou uvahu, kde autor vysvetluje, ze nynejsi zpusob spravy dokumentu je zastaraly. Soubory na disku jsou neprehledne, spatne se tridi a atd. Dale zvazuje Wiki jako system, ktery by zastaralou zpravu dokumentu mohl nahradit.
Sam jsem se nad tim zamyslel, a musim souhlasit. No a jeste me k tomu napadlo, ze mit klienta jako treba OpenOffice, ktery by s tim umel pracovat. Umel by listovat mezi dokumenty, umel by nacist ruzne verze uprav, atd.
No nebyla by to parada do podnikove sfery?