abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 20:00 | IT novinky

    Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:44 | Nová verze

    Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | IT novinky

    Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 3
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 9
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1965 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Pokud chcete zkusit, jak se pracuje s novou verzí připravované distribuce openSUSE 11.2 a nechce se vám ji instalovat, navštivte blog Jaromíra Červenky, kde jsou k dispozici přístupové údaje pro virtuální stroj, ve kterém je tento systém k dispozici.

    6.9.2009 17:49 | Cervajz | Komunita


    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    Komentáře

    Vložit další komentář

    Jardík avatar 6.9.2009 20:50 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Já tam jdu spustit rm -rf /*
    Věřím v jednoho Boha.
    6.9.2009 20:52 Cervajz | skóre: 9 | blog: Cervajz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Čekal jsem koho to první napadne...

    Výkonné VPS za rozumnou cenu: Virt.io
    Jardík avatar 6.9.2009 20:58 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Tak né, smáznul jsem jenom /usr/lib/kde4 a /opt/kde3
    Věřím v jednoho Boha.
    Jardík avatar 6.9.2009 20:59 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Já sem stejně kretén, se omlouvám. Já vím, že se snažíš a pak příde ču*ák jako já. Už to znovu neudělám.
    Věřím v jednoho Boha.
    6.9.2009 21:03 Cervajz | skóre: 9 | blog: Cervajz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Můžu vědět proč jsi to udělal? Co tě k tomu vedlo?

     

    Výkonné VPS za rozumnou cenu: Virt.io
    Jardík avatar 6.9.2009 21:12 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Potřeba si ulevit. Bába se zase dneska uchlastala a odvezli jí do nemocnice a s dědkem vochlastou je to k nevydržení, je jak malý mimino, kterej nic neumí, nic nemůže, pořád něco chce a smrdí, protože se půl roku nemyl. Fakt promiň, sem vůl.
    Věřím v jednoho Boha.
    6.9.2009 21:14 Cervajz | skóre: 9 | blog: Cervajz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Je mi tě skutečně líto


    Výkonné VPS za rozumnou cenu: Virt.io
    Vojtěch Trefný avatar 6.9.2009 21:12 Vojtěch Trefný | skóre: 24 | blog: Blog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Protože to je debil?
    Jardík avatar 6.9.2009 21:13 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Tak já ti to tam znovu nainstaluju.
    Věřím v jednoho Boha.
    Jardík avatar 6.9.2009 21:34 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Už na tom pracuju
    Věřím v jednoho Boha.
    Jardík avatar 6.9.2009 21:36 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Teď si mi ale zabil instalaci přímo uprostřed
    Věřím v jednoho Boha.
    Jardík avatar 6.9.2009 21:39 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Tak už by KDE4 mělo být přeinstalované, tak by to mohlo fungovat.
    Věřím v jednoho Boha.
    Jardík avatar 6.9.2009 21:49 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Tak jsem se připojil přes VNC a KDE funguje, tak snad je všechno zpět.
    Věřím v jednoho Boha.
    6.9.2009 22:30 Cervajz | skóre: 9 | blog: Cervajz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Vidím, že jsi se naučil používat "zypper remove" ... kdyby to bylo alespoň vtipné ...

     

    Výkonné VPS za rozumnou cenu: Virt.io
    Jardík avatar 7.9.2009 01:06 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Co? Já jsem ty balíčky odinstaloval a pak zase nainstaloval, aby se "opravily", protože nějaká samooprava tam není.
    Věřím v jednoho Boha.
    7.9.2009 05:33 Cervajz | skóre: 9 | blog: Cervajz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Deset vteřin po tom co jsi to smazal, jsem to obnovil ze snapshotu

    Výkonné VPS za rozumnou cenu: Virt.io
    Jardík avatar 7.9.2009 10:26 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Aha, no tak to já netušil. Si to mohl napsat, když jsem psal, že to dám do pořádku.
    Věřím v jednoho Boha.
    6.9.2009 22:39 Cervajz | skóre: 9 | blog: Cervajz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Omlouvám se předem za vulgarismy - ale "jardík" je opravdu kokot. Věřím, že většina osazenstva se mnou bude souhlasit. Nejhorší je, že mě to ani nerozčiluje, je mi ho opravdu líto.

    Rád bych věděl jak takový člověk vypadá a jak se chová v reálném světě. Zda by se dokázal takhle chovat "z očí do očí". Já bych mu dokázal do tváře říct, že je kripl.

    Vím, že se mu tahle moje reakce bude líbit, protože na ní čekal - ale nemohl jsem si pomoci :).Víc se už k němu vyjadřovat  nebudu a znovu se omlouvám všem za tu sprostotu tady kolem :) Obvykle se takto nevyjadřuji.

    Výkonné VPS za rozumnou cenu: Virt.io
    Jardík avatar 7.9.2009 01:14 Jardík | skóre: 40 | blog: jarda_bloguje
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Když si najdeš pár mých příspěvků, tak zjistíš, že jsem opravdu psychycky úplně v řiti, že si tu všude sám nadávám a rejpu do čeho můžu, aniž bych něco předvedl. Jsem idiot. Ale jak jsem již psal, vše (alespoň si myslím, že vše) jsem dal na zpět - odinstaloval jsem libkde4 (s čímž se odinstalovali závislé aplikace) a nainstaloval to odinstalované zpět. A předpokládám, že v /usr/lib/kde4 nic jinýho než kde4 a spol nebylo. Ale to mě stejně neomlouvá a někdy mě třeba potkáš a budeš mi moci rozbít hubu.
    Věřím v jednoho Boha.
    gtz avatar 7.9.2009 19:28 gtz | skóre: 27 | blog: gtz | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    No nevím asi bych to moc nerozdejchal , kdysi mi někdo něco podobného provedl , ale to byla jen testovací mašina a nadával jsem , že se všechno třáslo ....

    Na tvém místě bych asi šel někam do lesa objímat stromy nebo se někam projít tam kde není net ani nic jiného. Takto se to přece nedá řešit , že se něco smaže. Mohu rejpat , ale i když něco dá něco na testy , i s rootem , neznamená to , že tam napáchám škody. Taky mne lecos žere , ale raději si dám cigáro , hodím nohy na stůl , kouknu se na něco pěkného a vypustím.Přece nebudu ničit cizí práci a přidělávat někomu práci.

    Popř. si zanadávat na naše dementní fotbalisty jak hrají.

    Rozbít hubu to ne , to je moc ... pár pěnivých moků by to jistě napravilo ....
    - nejhorší jsou trpaslíci ... Ti Vám vlezou úplně všude
    Heron avatar 8.9.2009 11:22 Heron | skóre: 53 | blog: root_at_heron | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Je to kokot, ale s těmi musíš u takových akcí počítat. Máš snapshot, obnova je otázka jednoho kliknutí. Jen to člověka zamrzí.

    K věci: Chválím vynikající nápad i realizaci. Skvělá práce Červíku.
    8.9.2009 17:10 Martin | skóre: 10 | blog: Nádraží Perdido
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Že je unknown_user úplný kokot, o tom tu nikdo nepochybuje už několik let, takže jsi myslím nikoho nepohoršil.
    7.9.2009 16:16 JoHnY2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Dik moc za serverik. Krasne jsem si poklikal ;-)

    7.9.2009 16:32 JoHnY2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Mam podezreni, ze vysel update KDEcek a masina aktualizaci nejak nevydejchala a nebo tam byl zrovna lognutej i nekdo jinej a neco proved. Novy kde package to stahlo spolu s jukem na kteryho jsou se chtel juknout. Pokud jsem to fakt nakapnul ja, tak se moc omlouvam.

    7.9.2009 17:39 Cervajz | skóre: 9 | blog: Cervajz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Obnoveno ;)

     

    Výkonné VPS za rozumnou cenu: Virt.io
    7.9.2009 22:48 jiřík | skóre: 9 | Hradec Králové
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

     Zajímavá věcička ... díky.

    Zapomeňte na pumpičku a na rozhodčí, hrajte Ultimate Frisbee http://www.frisbee.cz
    8.9.2009 05:32 Cervajz | skóre: 9 | blog: Cervajz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

     

    Občas se stane, že něco vytíží CPU na 100 % a jsou odepřené služby. Bohužel nevím co to dělá, ale vypadá to pravděpodobně na Plasma v KDE. Nepomáhá nic jiného než tvrdý reset té mašiny. Zkusím napsat nějaký watchdog, který to bude dělat za mě, do té doby pokud se někomu nepodaří přihlásit nechť se mi ozve na můj mail (jabber).

     

     

    Výkonné VPS za rozumnou cenu: Virt.io
    8.9.2009 10:00 Cervajz | skóre: 9 | blog: Cervajz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Tak to vypadá, že to dělá policykit-kde :/

    Výkonné VPS za rozumnou cenu: Virt.io
    AsciiWolf avatar 8.9.2009 21:13 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Momentálně to ještě při startu jakéhokoliv *DE píše oznámení o pádu gnome-settings-daemonu.

    Jinak, skvělá práce, dík moc! Alespoň mám konečně možnost si OpenSUSE vyzkoušet... :-)

    AsciiWolf avatar 8.9.2009 21:17 AsciiWolf | skóre: 41 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Jo a ještě KDE4 tray applet vypisuje (nejspíš to čte z syslogu) nějaké kernel backtraces, ohledně SMP nebo co...

    Darth Phantom avatar 8.9.2009 21:39 Darth Phantom | skóre: 18 | blog: Kelvin_Fitnick | Doma
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně
    Tak mě opravdu překvapilo, jak je celý systém hodně svižný. Třeba Open Office se spustí okamžitě a celkově odezvy jsou výborné. Spíše bych očekával opak, protože přenos dat po síti to musí alespoń trochu brzdit, řekl bych. Každopádně díky, je to fajn na vyzkoušení.
    Tahle patička nemá hlavu ani patu
    9.9.2009 06:37 Cervajz | skóre: 9 | blog: Cervajz | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    Už jsem to nahlásil v sobotu tak uvidíme :)

    Výkonné VPS za rozumnou cenu: Virt.io
    9.9.2009 07:10 Robo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: openSUSE 11.2 Milestone 6 veřejně

    pekne, nikdy som nepouzival KDE, tak som si trochu v tom pobehal; Dik.

    Založit nové vláknoNahoru


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.