Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Na serveru news.opensuse.org vyšel plán vývoje openSUSE 11.2 z něhož vyplývá, že openSUSE 11.2 bude vydáno v listopadu 2009 a také, že příští 4 vývojové cykly budou trvat 9 měsíců. Novinkou v nové verzi by mělo být KDE 4.3, GNOME 2.28, kernel ve verzi 2.6.30 nebo novější, podpora ext4, webové rozhaní pro YaST, lepší podpora netbooků a oficiálně podporována živá aktualizace distribuce (obdoba dist-upgrade u Debianu).
Tiskni
Sdílej:
On ten vývojový cyklus museli přizpůsobit nastupujícím W7. Předpokládám, že příští rok (2010) vydají SLED-S 11 a budou ho stavět proti W7+SP1.
webové rozhraní pro Yast. To bude docela must-have feature.
Odrážka má 2 podbody:
- Offer USB images - possibly even with deployment tool if someone writes it.
- Include free drivers necessary for the netbook support.
The features we have in mind for 11.2 center around these top features:
- …
- Ext4 - possibly even as the default filesystem
- …
To zní docela odvážně. A to mi 11.1, když chci použít JFS, protestuje, že nedělám dobře, protože není dost otestovaný…
Jak se 11.1 moc nepovedlo (takový KDE3/4 paskvil), tak tohle by mohlo být super.
Někde jsem četl, že ta 1 za tečkou je spíše experimentální verze. Třeba zde: http://www.zive.cz/Clanky/openSUSE-uzivatelsky-privetivy-a-technologicky-zdatny/sc-3-a-145776/default.aspx