Sean Heelan se na svém blogu rozepsal o tom, jak pomocí OpenAI o3 nalezl vzdálenou zranitelnost nultého dne CVE-2025-37899 v Linuxu v implementaci SMB.
Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
nóóó atak je to jako takový hezký vod goldsharka že nám popřál :D a vubec nevadí žeto asi jakoby bude ten falešnej :D :D ;D ;D
nóó tak to byl asi jako fakt ten vopravdickej gf hele :O :O :D :D
Jedno open source novoroční přáníčko (CC-BY) a jedna básnička na základě tvrdě nabytých zkušeností a výuky od života (zkušenost se cení, že pane doktore a pane profesore)
Ať vám nikdo nebrání,
v písni, v kódu vydání,
sdílet tvorbu, vědění,
je to pravé umění.
Koho těší zvídavost,
ten má práce vždycky dost,
Ti co znalost blokuji,
ať si věže budují
a v kamenu sledují,
jak jim vojska putují,
když je tmelí žold a strach
rozpadnou se stejně v prach.
Překážky to nezmění
sdílet radost, vědění,
držet v nouzi pospolu
dalo světu podobu
na budoucnost naději
tu vám nyní popřeji.
Děkuji kolegům a studentům se zájmem se něco dozvědět a pomoc druhým, i když byl ten proběhlý rok náročný, tak přinesl i mnoho dobrého a věřím, že se mi čas podařilo využít podle hesla:
třeba když tam jako začne pršet tak rychle přiběhnou lidi z vokolních baráků a držej nad tim kopcem deštníky ;D ;D
všem přeju dobrý ráno a šťastnej novej rok :D :D ;D ;D
Tiskni
Sdílej: