Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Společnosti Adobe, Apple, Facebook, Google, Microsoft a Mozilla společně oznámily konec Flashe. Podpora Flashe oficiálně skončí na konci roku 2020.
Tiskni
Sdílej:
Obávám se, že v té době bude zase jiné svinstvo, třeba DRM v HTML5. Flash by vymřel i bez tohoto oznámení.
nejakym nadupanejsim javascriptemUff. S javascriptem to ma spolecne jen to, ze to lze ve fallback modu implementovat v javasriptu. Ve skutecnosti je to virtualni masina s plnokrevnym JITem implementovana v prohlizeci, takze to je v podstate reseni podobne flashi.
ted planujou vydat i nejakou specifikaciZaspal jste dobu. Draft specifikace je jiz k dispozici a Chrome to podporuje jiz od verze 57 a Firefox od verze 50. Zkuste si demo zde.
Spíš na tom není nic dobrého.
Flash by nebyl zase tak špatný, kdyby byl otevřený. Vlastně by byl celkem fajn.
Pokud tyhle firmy protlačí proprietární HTML5 DRM modul do prohlížečů uživatelů, tak jsme si smrtí Flashe nijak nepomohli – spíš naopak, protože přijdeme o (alespoň občas) přínosnou technologii – Flash šel totiž používat i k prospěšným věcem, zatímco DRM je čisté zlo.
Ne, je úplně stejně špatné.
Jen ten Flash měl i pozitivní vlastnosti a mohl být užitečný.
Flash má nějaké dobré vlastnosti a pak zásadní vadu, že je proprietární. DRM v HTML5 má jen tu zásadní vadu.
Vždyť ti to píšu, nevím, co víc k tomu dodat…
Snad jen, když se budu snažit vidět současný vývoj z té lepší stránky: pozitivum je v tom, že HTML5 DRM se dá snáz odsoudit, protože je to čiré zlo, zatímco u Flashe sice člověk řekl, že je to zlo, ale další mu oponovali: „ale je dobrý k tomu a tomu a není pro něj (v rámci webového prohlížeče) adekvátní náhrada“.
Flash by nebyl zase tak špatný, kdyby byl otevřený. Vlastně by byl celkem fajn.Flash byla asi nejděravější technologie v historii lidstva, nemluvě o absurdních nárocích na hardware. Ideální by bylo, kdyby mu vyhlásili fatwu, smazali ho z dějepisných knih a tvářili se, že nikdy neexistoval.